Sumāto Neko Kawaii Sumāto Neko Kawaii
Rauha ei ollut koskaan vaihtoehto Rauha ei ollut koskaan vaihtoehto
Rebel rebel :3 Rebel rebel :3
sai hännän :> sai hännän :>
Todiste börheyden nestemäisestä predilektiosta Todiste börheyden nestemäisestä predilektiosta
Tyyntä myrskyn edellä Tyyntä myrskyn edellä
Omakuva Omakuva
Viestittelyä Viestittelyä
Memejuttuja Memejuttuja
Myslimi Myslimi
Jykävärunkoinen katti Jykävärunkoinen katti
Ei tolla nimellä kuuhun mennä Ei tolla nimellä kuuhun mennä
Yea... =^._.^= Yea... =^._.^=
Paskaa vaan tuli Paskaa vaan tuli
Nukuttaa Nukuttaa
Kenway Kenway
cat.exe boot cat.exe boot
Mee pelle vittuhun! Mee pelle vittuhun!
Keith Richards Keith Richards
From the East We Ride From the East We Ride
vahva kalevi vahva kalevi
Kaikki kuoli Kaikki kuoli
Candyman Candyman
random ankka random ankka
 594 näyttökertaa, 10 viestiä, 0.1 MB, 1 tiedosto, 10.05.2024 00:43:09
[ + 5 - | ]

Avaruuskirurgit saapuvat eurooppaan

[70471] [tiedosto.jpg] [0.1 MB] [768x690] [] []
tiedosto.jpg

neekerit

(89)  · 

tekoäly

(115)  · 

ai

(145)
10.05.2024 01:29:05
#619786 [+5] Piilota Suosittele

"Hoitajia", joista ei ole oikeasti edes siivoushommiin. Jos halutaan oikeita hoitajia, niin niitä otetaan Filippiineiltä.
Eivät ole islamisteja, eivät ole terroristeja, tekevät kovasti hommia ja yrittävät rakentaa omaa ja sukunsa tulevaisuutta uudessa maassaan. Eivät tosin ole ehkä niitä maan parhaita hoitajia, koska niille on hommia Filippiineillä, mutta ovat silti päteviä. Siellä meinaan hoitsuja koulutetaan ihan perkeleesti.

10.05.2024 01:58:38
#619805 [+2] Piilota Suosittele

>>619786
Mutta laki, vai EU-direktiivi? sanoo että on otettava käsittelyyn jos rajan yli puskevat.

Miksi päästetään. Siihen on tulossa muutos Venäjän osalta, mutta miksi on päästetty varsinkin 2015 yhtään bussia tänne? En oikein ymmärrä. Olen ilmeisesti saatanan tyhmä.

10.05.2024 02:00:54
#619806 [+-] Piilota Suosittele

>>619802
No joo... mutta ehkä suomalainen koulutus ja oikeiden koulutettavien henkilöiden valinta ei oikein osu nyt.
Suomessa alalle pyrkii henkilöitä "pakosta" ja törkkivät vanhuksia neuloilla 20 kertaa löytämättä verisuonta... kamalaa katsottavaa... Palkka pitää olla toki kohdallaan ja työtuntien määrä samoin, mutta pitää olla henkilöilläkin oikea motivaatio ja oikea asenne. Jotenkin tuntuu siltä, että Suomesta ei tarpeeksi sellaisia löydy, vaan tämä on niitä aloja, joille ulkomaalaista työvoimaa tarvitaan.

10.05.2024 02:03:43
#619808 [+2] Piilota Suosittele

>>619805
Samaa mieltä.
2015 olisi pitänyt ongelmatapaukset työntää takaisin Ruotsiin ja sanoa, että nämä ovat teidän ongelmianne, eivät meidän.

Ja muutenkin pitäisi rankemmin pitää porukka vastaanottokeskuksissa "jumissa" eikä päästää heitä tavallisten kansalaisten pariin ennen kuin on myönnetty siihen lupa. Ja lupaa odotetaan suljetussa keskuksessa. Jos ei kelpaa, niin kotimaahan saa lähteä ja heti.
Onneksi näitä asioita ollaan kiristämässä. PS:n hallituksessa olemisen hyötyjä ja iloja ollaan ainakin osittain toteuttamassa.

10.05.2024 11:39:34
#619834 [+1] Piilota Suosittele

>>619806
Ulkomaanvahvistuksista tulee muutamassa vuodessa ihan samanlaisia. Ainut asia joka auttaisi, olisi kunnollinen kohtelu työnantajan puolelta. Paska kohtelu saa aikaan paiskan fiiliksen.

[ 10 viestiä | ]