irl apustaja irl apustaja
Tilanne hallinnassa :3 Tilanne hallinnassa :3
Dr. House Dr. House
Tarpeellinen kodinkone Tarpeellinen kodinkone
Huutista :D Huutista :D
hitler heiluu hitler heiluu
Hämmennys Hämmennys
ripperiino ripperiino
Reilu isä Reilu isä
Jomppanen ei katoa muistoistamme koskaan ;___; :3 Jomppanen ei katoa muistoistamme koskaan ;___; :3
Kissakuvia ja gifejä Kissakuvia ja gifejä
Kissakuvia ja gifejä Kissakuvia ja gifejä
??????????? ???????????
Valupertsa ja Rotek valaa Valupertsa ja Rotek valaa
Arvatkaa kuka... Arvatkaa kuka...
Yksinkertaiset kissanhoito-ohjeet Yksinkertaiset kissanhoito-ohjeet
R.I.P. R.I.P.
Tunnustakaa, snobit Tunnustakaa, snobit
Fantasiaa ja glitteriä Fantasiaa ja glitteriä
Tiskausbörh :3 Tiskausbörh :3
Emperor's New College Emperor's New College
raitsikat raitsikat
Yksi johtaja, yksi valtio... Yksi johtaja, yksi valtio...
Kalavale Kalavale
 732 näyttökertaa, 5 viestiä, 13.63 MB, 1 tiedosto, 23.05.2024 02:34:08
[ + 5 | ]
👑 Katsotuin 23.05.2024.

Nikketöity maa, etelä afrikka on samalla viellä

[70724] [Snaptik.app_7369420425719221547.mp4] [13.63 MB] [576x1024] [59.39s] [] []

zimbabwe

 · 

itsenäistyminen

23.05.2024 04:32:32
#622485 [+7] Piilota Suosittele

Neekerit: "Ungala, me ajaa valkoinen paholaine pois ja tappa valkoinen väki joka jäi, nyt me olla rikkaita loppuelämä".

Neekerit hetken päästä: "Bungala bungala! Miksi pelto ei kasva vilja vaikka me tuijotta sitä vihaisesti ja tuhota pelto vihollinen traktori polttamalla se? Ei meillä enää ole valkoisia paholaisia tapettaviksi?"

Neekerit muutaman vuoden päästä: "Ukka*Pukka! YK lähetä raha, lähetä riisi ja vilja, valkoinen paholaine jätti meidät kuolemaan nälkään!"

Neekerit vuosien päästä: "KIGALIKINGALI! Valkoinen paholainen tule takaisin ja poista pahan silmän taika, me kuolla nälkä koko ajan, eikä meillä palkka enä edes 1/25-osa siitä mitä valkoinen paholaine meille maksoi".

Zimbabwe on malli esimerkki kuinka afrikan vilja-aittana tunnettu maa muuttui alle 30 vuodessa korruptoituneiden idiootti rosvojen (neekereiden) käsissä 231miljoonan % hyperinflaatiosta ja 80-95% työttömyydestä kärsiväksi kehitysmaaksi.

Ilman luonnon varojaan e-afrikka olisi samassa tilassa kun vertaa maan nykyistä taloudellista ja turvallisuus tilannetta esim.-80 luvun vastaaviin.

24.05.2024 07:07:19
#622583 [+2] Piilota Suosittele

Nooh ei muuta ku suomeen loisimaan hyvinvointiyhteiskunnan antimilla harrien kunniavieraina niin mitäs tuota ressaamaan

[ 5 viestiä | ]