hyvät joulut hyvät joulut
hyvä koira :3# hyvä koira :3#
Ei saa tulla Ei saa tulla
:D 💞 :D 💞
Nauruvastuu Nauruvastuu
Ihmekös tuo jos on ainoa lajissaan Ihmekös tuo jos on ainoa lajissaan
kerro missä se on..!! kerro missä se on..!!
Godspeed You Black Emperor - East Hastings Godspeed You Black Emperor - East Hastings
hyvää joulua :3 hyvää joulua :3
uudet kaverukset :3 uudet kaverukset :3
Aamujuoman vaihto Aamujuoman vaihto
kuka käski lopettaa kuka käski lopettaa
Rahardo automaatti Rahardo automaatti
Nää mainokset ... Nää mainokset ...
Keisarin vaipat Keisarin vaipat
Kiiiskotus :3 Kiiiskotus :3
taste of freedom taste of freedom
mee töihin mee töihin
Mummon piirakka Mummon piirakka
Mokugyo Mokugyo
Vitun ituhipit! Vitun ituhipit!
ime sitä ime sitä
Heh Heh
Tätä luolasto tarvii Tätä luolasto tarvii
 435 näyttökertaa, 5 viestiä, 0.24 MB, 1 tiedosto, 07.08.2024 12:07:45
[ + 5 | ]

Ahmed-sähkösopimus

[72400] [tiedosto.jpg] [0.24 MB] [1019x758] [] []
tiedosto.jpg

07.08.2024 12:24:41
#639927 [+-] Piilota Suosittele

Tota tapahtuu kun unohtaa maksaa sähkölaskut. Sitä vaan ihmettelen, kun yleensä sossu noi maksaa. Vai onko saanu häädön muttei kämpästä ole vieläkään muutettu jolloin sähköt lähtee? Tosin jos on joku woltti kyseessä ni sit kyl pitää maksaa sähköt ite

07.08.2024 16:11:07
#639948 [+3] Piilota Suosittele

Voihan se olla että Mohamedi on lähtenyt kämpästä ja sähkösoppari on poikkastu, sitten on vuokrayhtiön tarkastaja tullut ja todennut "Hyi helev... Täytyy tilata otsonointi, tuholaistorjunta ja pintakorjaukset joka paikkaan, ennenkuin tämän voi vuokrata eteenpäin".

Tämä siis yksi vaihtoehto, mitä olen nähnyt.

Aikanaan kaupungin vuokratalossa, samassa rapussa kuolla kupsahti papparainen joka ehti haista 2 viikkoa ennen löytymistään, no asuntoon meni joku tehosiivous porukka joka otti tuolla tavalla virrat laitteisiinsa.

Sama talo / rappu, asui kerran alle 30 v manne jätkä noin 2-3kk ja pisti kämpän remppaan, sähkölaskukin kai maksamatta, joten siivous & korjaus porukka otti myös samalla lailla virrat laitteisiinsa.

07.08.2024 18:30:07
#639977 [+-] Piilota Suosittele

Vois jotain tollasta harkita itekkin! Tää vitun kesä on taas tuplannu laskut kun pakko olla iv-kone päällä 24/7 että voi edes jotenki elää kämpässä.

[ 5 viestiä | ]