Muutama webm 14 Muutama webm 14
Nutella Nutella
kumitisu kumitisu
Ou nou Ou nou
Autoileva kansa 2 Autoileva kansa 2
Johanna Johanna
Jenkit on tymii Jenkit on tymii
Lukemista Lukemista
Dr Pepper Dr Pepper
Jonnen kaste Jonnen kaste
Katkolle Katkolle
Esko pohtii ulkonäköään Esko pohtii ulkonäköään
Mr. Rimmer Mr. Rimmer
Ilotulitus Ilotulitus
Haulikon lataaminen tyylillä Haulikon lataaminen tyylillä
Maanantai Maanantai
Iisakin kirkko Pietarissa Iisakin kirkko Pietarissa
Sormuksen teko Sormuksen teko
Insinöri juttuja Insinöri juttuja
Hardyn pojat seikkailee Hardyn pojat seikkailee
Tiikerin hampaan poisto Tiikerin hampaan poisto
Muh european heritage Muh european heritage
Kohtapuoliin >:3 Kohtapuoliin >:3
Kurpitsan verilöyly Kurpitsan verilöyly
 696 näyttökertaa, 1 viesti, 0.05 MB, 1 tiedosto, 20.10.2024 16:00:12
[ + 5 - | ]

Rauhan uskonto

[74050] [tiedosto.jpg] [0.05 MB] [700x463] [] []
tiedosto.jpg

islam

(204)

syöpä

(41)

muslimi

(204)

terroristi

(102)

pedofiili

(88)
20.10.2024 17:38:42
#654407 [+1] Piilota Suosittele

Todellakin länsi rappeutuu,(vai rapautuu) kun tänne päästetään kokonaisia kansanosia humanitääristen syiden perusteella (joita perustellaan tarinoilla joissa on hieman värikynää mukana), eikä sekään riitä, vaan näille "vierailijoille" tulisi sallia oikeus harrastaa tapoja / uskomuksia / kulttuuriaan, joista osa on ristiriidassa paikallisten lakien ja oikean & väärän käsityksen kanssa.

Sitten on nämä heille "unelmien olosuhteet", ei "välttämättä" tarvitse tehdä töitä, yhteiskunta maksaa asumisen ja monia muita kuluja, siinä missä länsimainen pariskunta arkailee, miettii tarkkaan lapsentekoa, lasten mahdollista määrää, koulutusta jne, ovat tietyt "vierailijat" täysin päinvastaisella ajatuksella liikenteessä, heidän käsityksen mukaan, mitä useampi lapsi, sitä suurempi osa selviää aikuiseksi ja pystyy huolehtimaan vanhemmistaan kun nämä ovat mummo & vaari ikäisiä.

Sitten vielä "vierailijoiden" palkinnoksi käsittämä lapsilisä, mikä kannustaa heitä tekemään vähintään viisi tai enemmän lasta, sitten mitä useampi lapsi ja "huonompi" vanhempien taloudellinen tilanne, sitä paremmin yhteiskunta palkitsee: "Kalusteet kela Gold™-kortilla", "Ai teille tulee perheen 8's lapsi ja tarvitsette isomman asunnon? Kyllä teille kaupungin asunnoilta löytyisi 168m2 tikkurilasta tai 155m2 vuosaaresta rouva Mugele".

[ 1 viestiä | ]