pylly pylly
Vain muricah jutut Vain muricah jutut
Lintubongari Lintubongari
Tru dat Tru dat
taas mennään taas mennään
Helsinki Helsinki
Manga lausahduksien suomennoksia Manga lausahduksien suomennoksia
Kylie Minogueta ei oo olemassa Kylie Minogueta ei oo olemassa
Veriryhmä - Pakoputkilaulu Veriryhmä - Pakoputkilaulu
Pyörähippi ei ymmärrä Pyörähippi ei ymmärrä
vituttaa kun nukkuessa käy näin vituttaa kun nukkuessa käy näin
Hiekkanee.. öh, sammakko Hiekkanee.. öh, sammakko
Hangover Hangover
antivirus antivirus
Bond niinistö Bond niinistö
Gotcha Gotcha
Niger Niger
Mariupol Mariupol
Lihapullat muusilla Lihapullat muusilla
Koirat vs kissat Koirat vs kissat
luolastossa saa miehetki munankuvia... luolastossa saa miehetki munankuvia...
Ruotsi perässä Ruotsi perässä
Tienaa paskantamalla Tienaa paskantamalla
beer i sense beer i sense
 415 näyttökertaa, 6 viestiä, 0.26 MB, 1 tiedosto, 25.10.2024 20:21:52
[ + 0 | ]

prismaan kiilaamaan

[74137] [1c1ff5c7dfee3b6a.jpg] [0.26 MB] [750x741] [] []
1c1ff5c7dfee3b6a.jpg

kärry

(17)  · 

arvostelu

(11)  · 

kori

(41)  · 

kauppa

(84)
25.10.2024 23:30:55 | 23:31:46
#655294 [+-] Piilota Suosittele

Itse olen ostoskori-ihmisiä, Slmarket (S-market/K-Supermarket/Lidl) työmatkan varrella, kivenheiton päässä toisistaan, niin ei ole järkeä ostaa korillista enempää kerralla. Kuukauden-kahden välein mennään automarketissa Königstigerillä kulutustavarat viikoksi. Varsinkin ASIAKASOMISTAJUUSPÄIVILLÄ ja MAMMUTTIVIIKOILLA!!! Tästä tietää, että Jumala on kuollut. Ei hän antaisi tällaisen tapahtua.

26.10.2024 03:47:05
#655338 [+-] Piilota Suosittele

Tuosta puuttuu nilkan rikkojat / polvitaipeen tökkijät, eli lasten kärryt.

Muutaman kerran miettinyt lähi k-marketissa "Miksi vitussa", kun siellä on muutama ostoskärry, kyseessä on entinen siwa joka on pieni ja ahdas, jopa niin ahdas että jos otat kärryt, niin et pääse niillä hevi, liha, juoma pehmopaperi, osaan pakastealtaita ja osasta hyllyväleistä pääset pois vain pakittamalla.

Joten kyseisen kaupan saa tukkoon / kaaokseen lastenvaunuilla, rollaattorilla, pyörätuolilla ja ostoskärryillä joilla ei käytännössä tee mitään kyseisessä kaupassa, mutta joita kauppias on jostain ihmeen syystä hommannut.

26.10.2024 23:42:58
#655482 [+-] Piilota Suosittele

En ole koskaan käyttänyt ostoskärryä kauppareissulla. Vain jotkut family manit roudaa tavaraa kuutiometritolkulla jollain farmariautolla jonnekin omakotitaloon, jossa on tyyliin vaimo ja liikaa kiljuvia lapsia.

[ 6 viestiä | ]