Doom Doom
Tunneli Tunneli
Huonosti lähti käyntiin Huonosti lähti käyntiin
Kuuryssä Kuuryssä
Rasittava Rasittava
Elämäni exät Elämäni exät
The Fugs - CIA Man The Fugs - CIA Man
Terveys edellä Terveys edellä
Pornokertomus Part 2. Pornokertomus Part 2.
onko näin onko näin
Vääntöä on Vääntöä on
Täs sarjakuvas naisten pitää tietää paikkansa Täs sarjakuvas naisten pitää tietää paikkansa
Its Mah Birthdays Its Mah Birthdays
Queen Queen
Upi sammunut penkille Upi sammunut penkille
Molemmat jutut aika "..." Molemmat jutut aika "..."
Lapsuus. Lapsuus.
Taskuvaras Taskuvaras
Neuvostoseteli Neuvostoseteli
Kaikki sujui odotettua börheämmin :3 Kaikki sujui odotettua börheämmin :3
Paint-taidetta, ööh 2 (peilikuva) Paint-taidetta, ööh 2 (peilikuva)
Mestari Mestari
Parempaa kuin mikään Radio Aallolla soiva Parempaa kuin mikään Radio Aallolla soiva
Slaavien sushi Slaavien sushi
 404 näyttökertaa, 7 viestiä, 0.09 MB, 1 tiedosto, 24.07.2025 16:57:09
[ + 0 | ]

Pepyu

[81969] [tiedosto.jpg] [0.09 MB] [800x800] [] []
tiedosto.jpg

ryu

 · 

street

 · 

fighter

 · 

pepe

(84)  · 

sammakko

(102)
29.07.2025 13:37:29
#708893 [+-] Piilota Suosittele

>>708497

No, ostin tuosta viereisestä kirpparista (Jossa muuten vaihtui omistaja 6 kuukauden sisällä 3 kertaa) natsikoneen. Hieno pikkulentska. Balsasta tehty kolmisiipinen Fokker-III. Hieno. Tuo viereinen kirppari muuten meni konkkaan noin kuukausi sitten. Tavarat eivät vaihtuneet, eikä tavara kiinnostanut. Kippoa ja kappoa niin vitusti. Ei kinosta semmotti.

30.07.2025 17:11:26
#709155 [+-] Piilota Suosittele

>>708989

Fida toimii sillä periaatteella, että jos jokin pulju ei pysty maksamaan vuokriaan niin toiset hjelppaa sitä. Tossa lähistöllä oli yksi Fida. Ei paljoa tavara liikkunut mitä ikkunasta ohi kävellessä näin. Kirpparit ovat pääsääntöisesti tehty naisille ja tytöille. Siellä ei oikein ole miehille kelpaavaa tavaraa. Mies kuluttaa kamat loppuun, naiset taas vaihtavat paitaa joka sekunnin välein. EI sekään sitä Fidaa pelastanut, kun paidat ei liikkuneet. 1 euro tuote niin pitää myydä kuukaudessa 1600 euron verran, että saa maksettua vuokran 4000 euron verran, että saa maksettua työntekijän.

Ellei sitten työntekijä ole 9 euron työntekijä jotka vaihtuu aina viikon välein.

30.07.2025 21:27:21
#709236 [+-] Piilota Suosittele

>>709155
No tuo on tarkennus asiaan. Kirppikselle joutava tavara on aina taloudessani lähtenyt kaatopaikalle. Kauhea vaiva liputtaa tuotteet ja maksaa pöydästä, saada ehkä muutaman päivän työstä 20€ tai jopa maksaa siitä.

[ 7 viestiä | ]