En varsinaisesti ihmettele, että transuna vaikeaa löytää kumppania. Heteroiden kohdalla aika automaattinen hylsy. Eli pitää olla hyvin omalaatuinen lesbo/homo, joka ottaa transun kumppaniksi.
Vittu ton Saran tapaus. Yleensä ensimmäisten treffien jälkeen homma ei vittu jatku, no miksiköhän 😂 Toivottavasti tuollainen häirikkö treffipalveluissa ei saa koskaan munaa >=(
>>718340 Jännä tapaus ku jätkä tuntee ittensä naiseksi, leikkauttaa ittensä semmoseksi ja sitten ettii heteromiestä homosuhteeseen ja ihmettelee miks ei lohkea :D
>>718355 Tässähän se vitsi onkin, että mies mekossa, joka etsii itselleen mieskumppania vaatii käytännössä vähintään kaappihomon, että hommasta tulee yhtään mitään.
Ei kyllä tule mieleen, että miksi hitossa oikea heteromies aloittaisi mitään vakavampa transun kanssa.
Eli en ihmettele, että jos seuraavia treffejä ei tule. Jenkeissä nämä pahimmillaan jättää treffi ilmoituksesta tälläisen pienen asian kertomatta ja yksikin tapaus, missä vasta toisilla treffeillä paljasti pienen salaisuuden. Kehtas viellä avautua siitä, että tämä baitattu jätkä ilmotti heti, että tämä oli tässä.
Mitä vittua nämä kuvittelee voittavansa, että avoimesti kusetetaan kaveria, joka lähtökohtasesti etsii kumppania ja mahdollisesti haluaa isäksi tulevaisuudessa?
>>718397 No siis mulla on lähtökohtanen oletus, että käytännössä jokainen sukupuolenvaihdoksesta haaveileva on muuten vaan päästään sekaisin ja kuvittelee, että ku saa kärsän tilalle töpselin tai toisin päin niin sen jälkeen ois ikuinen kesä, taivas ois täynnä sateenkaaria ja pikkulinnut lentelis vierelle tuikuttelemaan kuin Disney leffoissa ikään. Sitten ku iskee todellisuus päälle, että se sama moniongelmainen pösilö on edelleen kotona, mutta munat/toosa on tuhottu niin ne hyppääkin sitten kiikkuun.
Ei sillä etteikö olis oikeesti semmosia joilla on se mikä vitun body dysmorphia. Niille leikkelyt saattaa auttaakkin mielenterveyttä. Kuten oon ennenkin sanonu niin "tiiän" kautta rantain yhen tytön josta tuli sittemmin poika niin hyvin sillä vissiin menee vieläkin. Oli ainakin vuosia sitten vissiin kihloissa tyttökaverinsa kanssa. Ja vetävän näkönen oli se tyttökaveri. "Jätkä" ei ehkä ihan niin, mutta sillä kasvokin parran poikasta. Mutta hyvä vaan jos sai hommansa kondikseen.
Sen sijaan varsinki maailmalla näitä "Huomenta lekuri, mä haluun itelleni toiset värkit" - "Okei, onks sul rahaa?" - On, tossa 50 tonttua. - "Oh yeah, hyppääs lavetille". tyypit sitten tilsii ittensä hetken päästä. Aivan pimeetä touhua ja varsinki jos puhutaan lapsista tai aivan aikustumisen kynnyksellä olleista. Aivot ku kehittyy jonnekki.. mitä se ny oli, ~25 vuoden kieppeille niin ei pitäis aivan tosta vaan ruveta leikkeleen tai hormoonipukkaamaan yhtään mitään jos ei oo ihan vitun tarkat tutkimukset taustalla jotka kestää pitempään ku viis minuuttia.
>>718452 Ei se varsinaisesti taida uutta olla, että jenkeissä tuo tuputus alkaa kotoa vanhempien toimesta, että sillä ostellaan sympatiapisteitä. Mahdollisimman aikaisin lääkitys päälle, ettei saada kehitystä mihinkään suuntaan ja sitten ihmetellään leikkuupöydän jälkeen, että ei tämä homma toimi yhtään sen paremmin.
Täysin samaa mieltä, että noita ns. hoitoja ei saisi aloittaa ainakaan ennen kakskymppisiä. Eiköhän siihen mennessä luonto ole korjannut suurimmalta osalta epävarmuuden itsestään.