Hulitintti Hulitintti
Kuvakommentti Kuvakommentti
Suvakkia turpaa Suvakkia turpaa
Fuck antifa Fuck antifa
When you see it When you see it
Col'onbrella Col'onbrella
Internet is for porn birb edition Internet is for porn birb edition
venäläistä menoa venäläistä menoa
Trump on pissa aivo. Trump on pissa aivo.
Ja minuahan et akka heitä pihalle! Ja minuahan et akka heitä pihalle!
Felix not amused Felix not amused
Soon Soon
itsepuolustautuminen itsepuolustautuminen
Varuste joka pitäisi olla kaikissa peileissä valmiina Varuste joka pitäisi olla kaikissa peileissä valmiina
Fiksu ukkeli Fiksu ukkeli
Kuumotus Kuumotus
Pitää mennä kansani luokse Pitää mennä kansani luokse
Inhottava pervo Inhottava pervo
vitun monitori vitun monitori
Grand Theft Auto: Pihlajakatu Grand Theft Auto: Pihlajakatu
Bagdad Badass Bagdad Badass
koulutusjärjestelmässä on vikaa koulutusjärjestelmässä on vikaa
Pöystin Tarina Pöystin Tarina
Ei jaksa keksiä otsikoita 69 Ei jaksa keksiä otsikoita 69
 361 näyttökertaa, 9 viestiä, 9.41 MB, 1 tiedosto, 29.09.2025 20:50:14
[ + 2 - | ]

nätti kylppäriremontti

[83460] [41a18d9e796f9f2d.mp4] [9.41 MB] [576x1024] [60.98s] [] []

kylpyhuone

(6)  · 

remontti

(13)  · 

paska

(447)  · 

akryyli peittää

29.09.2025 22:35:22
#719505 [+2] Piilota Suosittele

Kerran oli yks muurari tekemässä savupiippua. Piti laittaa kesken urakan pois kun rupes näyttämään siltä, että piippu ei satu katossa olevasta aukosta ulos. Eikä sitä olis kyllä katollekkaan uskaltanuu laskea oli sen verran kännissä.

30.09.2025 00:33:07
#719528 [+2] Piilota Suosittele

Täällä ku tehtiin vähän remppaa niin fiksut pojjaat keksi tehdä hommat hienosti. Jo ennestään oli paskapytty hyvin lähellä seinää niin oikeakätiset joutu vähän nojaan vasemmalle ku halusivat pyyhkiä perseensä. No, ku remppa tuli niin ne kaikki hinttapuli oli varmaan vasenkätisiä. Pytyn reunan ja seinän välissä oli 2 senttiä. Huomautan: 2 vitun senttiä. Mää en kykene ymmärtämään miten ykskään amis ei tajua että kahteen senttiin ei mahdu ihmisen jalkaa vaikka se sojottais suoraan eteenpäin sitten hartioista tai kyljestä puhumattakaan.

Vielä suurempi mysteeri oli se, että jonkuhan on täytynyt hyväksyä ns. työn jälki. No sitte ku pääsin evakosta takas niin kattoin sitä pyttyä hetken aikaa ja kehittelin mielessäni suhteellisen pitkän ja hyvin tyhjentävän sanakavalkadin ja jäin odottelemaan sitä kaunista päivää kun se imbesilli isännöitsijä ja rakennusmestari tulivat remppajaskan kans sitten ovelle kyseleen, että mille näyttää?

Oevoe. Ensinnäki ne oli asentaneet vaatekaapiston siten, että sen ovea ei voinut avata auki koska välieteisen ovi tuli tielle. Jääkaapin ovea ei saanut avattua, koska makkarin ovi tuli eteen. Siellä sun täällä oli kaikenlaisia rakoja sun muita. Tiskipöydän alle oli väkerretty astianpesukoneen mentävä aukko, olikohan vissiin 90 senttiselle suunniteltu. Tilan leveys oli 89 senttiä. Pytty oli tosiaan kahen sentin päässä seinästä oikealta puoleltaan. Ja piha-aitaan ei oltu tehty kulkuaukkoa toisin ku kaikkiin muihin pihoihin. Isännöittijän (näytti justiinsa joltaki 70-80 luvun komedialeffan kännikalalta mursuviiksineen) mielestä sellaista ei voitu tehdä ettei mene "liian levottomaksi". Tuijotin sitä ja sitä vitun raksapirua hetken aikaa ja ootin, että ne sanois jotain, mutta ei. Meikän pihaan ei voinut siis tehdä kulkureittiä mistä voisin tuoda ruohonleikkurin pihalle, mutta kaikkiin muihin pystyi ilman, että menis "liian levottomaksi". Nyt 8 vuotta myöhemmin portti tehtiin jopa mulle. Mutta se on jo toinen tarina.

Vähän rewindiä siihen paskahuussin tarkastamiseen niin sanoin isännöittijän apinalle, raksamestarille ja enginjöörille, että tulukaapa tänne vessaan ja kattokaa huomaatteko mikä on vialla? Ne ei sanoneet mitään. Insinööri vähän yritti jotain yskähellä. Ku vastausta ei tullu niin sanoin, että antakaas ku mä vähän demonstroin ja istuin siihen pytylle, vinottain ja oikee käsi eessä ku oisin hailannu muurahaisille. Kysyin vähän ärhäkkäämmällä äänellä, että ettekö te nyt huomaa yhtään mitään omituista tässä asennossa!? Siinä ne mittaili varpaidensa kynsiä ja lopulta tuumasivat, että kait sitä pyttyä vois ehkä ihan vähän kääntää sitten.

Mää en ennää muista mitä mää rupesin aluks selittään tai mistä syystä, mutta tää on kuitenki jotenki @hapsi_ denin syytä tai jottain.

02.11.2025 11:47:56
#724911 [+1] Piilota Suosittele

>>719528
2 vitun senttiä.

Tuli mieleen ku pytty ei meinannu mahtua vessaan tai jos ois mahtunu niin ei siihen perse ois mahtunu. Homma ratkaistiin niin et joku päällikkö tilas siihen lasten pytyn. Sellasen alle polven korkusen pienen pytyn. Tarina ei kerro kuinka homma päätty ja jäikö se sinne, mut olihan se koomisen näkönen.

[ 9 viestiä | ]