Riikka leikkaa Riikka leikkaa
Peak kino Peak kino
tikru tikru
Ilmeellä Ilmeellä
Allah Potter Allah Potter
Juhannuskassi sponsored by työnantaja Juhannuskassi sponsored by työnantaja
legendat legendat
Lihansyönti, Kekkonen ja kasvis Lihansyönti, Kekkonen ja kasvis
blowjob blowjob
riikka riikka
Luostarissa kummittelee Luostarissa kummittelee
Rotupuhtaus Rotupuhtaus
Anna & Nils - Cum-Stained Old Wooden Horse Anna & Nils - Cum-Stained Old Wooden Horse
Nyt loppuu se älämölö Nyt loppuu se älämölö
Pylly Pylly
Jesse Jesse
Aput autoilemassa Aput autoilemassa
Ihana nainen Ihana nainen
Saalis Saalis
kkona juhannus kkona juhannus
Luodit ei voi sattua Luodit ei voi sattua
Kahavilla Kahavilla
Black Friday Black Friday
Hot fuzz Hot fuzz
 229 näyttökertaa, 5 viestiä, 0.04 MB, 1 tiedosto, 20.10.2025 20:16:37
[ + 3 | ]

Fingerpori

[83915] [tiedosto.jpg] [0.04 MB] [750x244] [] []
tiedosto.jpg

mummo

(131)  · 

pornoa

(10)  · 

väkivaltaa

 · 

laiva

(38)  · 

baltia regina

 · 

sarjakuva

(515)
20.10.2025 21:20:58
#722792 [+-] Piilota Suosittele

+25-vuotta sitten ruotsin laivat olivat "porauslauttoja" ja iltaristeilyt viinalla marinoitu.

+20 vuotta sitten viro liittyi EU:iin ja HERRAN HUMALA mitä ne risteilyt oli sen jälkeen vuosien ajan.
Aamulla jo laivaan pääsyä odotellessa osa porukasta kantokunnossa, paluumatkalla 2/3-osaa porukasta huutokännissä, selvimmät oli kuskeja, jotka mietti kestääkö jousitus alkokuormaa ja huomaako tulli / poliisi että auton kokonaispaino rajat paukkuu sadoilla kiloilla.

Nyt ruotsin laivat päivällä ovat pikkulapsi helvettejä ja iltalähdöt lounais-suomalaisten juomanhaku & joukkoraiskaus taisteluita.

Tallinnan laivat puolestaan ovat jopa viikonloppuisin hiljaisia siirtymiä helsingin-tallinnan-helsingin välillä, jossa se +2 promillen kännissä huutaja on yksittäistapaus, poislukien konsertti ja yön yli risteilyt joilla meno saattaa olla railakasta.

20.10.2025 21:33:42
#722800 [+1] Piilota Suosittele

>>722792
Mamut on bongannu noi risteilyt, varsinkin tallinnan laivoilla niitä näkee helvetisti. Välillä tuntuu että enemmistö, sen takia kannattaa panostaa vähän kalliimpaan risteilyyn sekä viikonloppuihin jotka on luonnollisesti kalliimpia. Siksi Ruotsinlaivat alkaa olemaan se järkevämpi reissu, ellei halua juurikin tallinnan alkoon ostoksille.

21.10.2025 13:51:40
#722877 [+1] Piilota Suosittele

>>722800
Jos vertaillaan tallinnan päiväristeilyä ja turku-tukholma 22h risteilyä (iltalähtö), niin turun iltalaivassa näyttää että kolmasosa porukasta olisi lähi-idästä & afrikasta tulleita ukkoja.

Tallinnan laivoilla ainakin kesällä tuntuu että aasialaisia on pirusti liikkeellä, ei siellä pahemmin hiekkakansaa näy ja neekurikin erottuu vain ihon värinsä takia, eli ei näy meluavia apinalaumoja.

21.10.2025 14:07:10 | 14:09:55
#722880 [+-] Piilota Suosittele

>>722877
Mjaa, itse käyttänyt Helsingistä lähteviä. Voi hyvin olla että Turusta eri meininki

Itse kävin Tallinnassa useampaan otteeseen espakilla. Tuolloin neekereitä oli paljon. Se oli kuitenkin just ennen koronaa niin voi olla että meno on muuttunut

[ 5 viestiä | ]