It's time, Jon ;__; It's time, Jon ;__;
Dumb cunt Dumb cunt
Vintage - Judy Garland Vintage - Judy Garland
kiven halkaisu kiven halkaisu
Velhopornoo Velhopornoo
Diplomaattinen koskemattomuus Diplomaattinen koskemattomuus
pieksämällä paranee pieksämällä paranee
aisankannattaja aisankannattaja
Kissaihmiset ja seniiliparrat Kissaihmiset ja seniiliparrat
Vastaa! Vastaa!
jännityspylly jännityspylly
Tuloksia! Tuloksia!
Suomalais-ugrilaisten kansojen alkuperä Suomalais-ugrilaisten kansojen alkuperä
Vako Vako
Yea... =^._.^= Yea... =^._.^=
Koiruus Koiruus
turrit turrit
Im not in pain. Im not in pain.
painonpudotusta painonpudotusta
Cyrus Cyrus
Terveellistä :3 Terveellistä :3
Euroopan kiertue Euroopan kiertue
King Crimson - 21st Century Schizoid Man King Crimson - 21st Century Schizoid Man
Turpille lisävaruste Turpille lisävaruste
 390 näyttökertaa, 7 viestiä, 0.12 MB, 1 tiedosto, 07.01.2026 12:33:18
[ + 6 - | ]
👑 Plussatuin 07.01.2026.
👑 Katsotuin 07.01.2026.

Mestarin kysymys

[85474] [tiedosto.jpg] [0.12 MB] [1079x1014] [] []
tiedosto.jpg

jussi

(52)  · 

halla-aho

(72)  · 

mamut

(31)  · 

nekrut

(7)
07.01.2026 12:51:00
#733959 [+2] Piilota Suosittele

Kyllä tänne mahtuu heittämällä vaikka miljardi ihmistä lisää. #MeilläOnTilaa #MeilläOnTaikaseinä #BLM

07.01.2026 15:14:24
#733981 [+2] Piilota Suosittele

Vihreät ja vasenlaita: "Otetaan lisää velkaa *HURR*DURR* jokainen maahanmuuttajaan laitettu euro tulee kahtena takaisin *HURR*DURR*."

Eipä silti oikeistolaidankaan toiminta riemua / toivoa herätä, mutta yrittävät sentään jollain keinolla pysäyttää näitä elämäntapa sossupummi ryhmiä, mutta aina on joku ihmisoikeus, perustuslaki, yksilönvapaus tms miksi pitää myöntää vastikkeetonta yhteiskunnan rahaa tyypeille joilla ei ole halua integroitua yhteiskuntaan, opiskella kieli / ammattitaitoa, hakea & tehdä töitä.

Sitten kun valtion & julkisyhteisöjen velka on +100% bkt:sta, voidaan odottaa IMF:n väliintuloa ja aikaisempien väliintulojen perusteella (esim.kreikka 2010-2015) kyyti on kylmää kun eläkkeitä, julkisenpuolen palkkoja ja työpaikkoja leikataan (mikä kyllä voisi olla paikallaan myös täällä).

Jos luisu ja holtiton sosiaaliavustusten jakelu jatkuu, voi olla että kaikki turvaverkko etuudet katkaistaan (kun ei rahaa enää ole jakaa, edes velaksi), niiltäkin jotka ovat oikeasti niiden tarpeessa, kuten eläkeläiset, sairaseläkeläiset, kehitysvammaiset, osittain työkyvyttömät jne...

Sitten meillä on oikeasti väkeä asumassa pahvimajoissa, hätäsuojissa, siltojen alla ja yleisillä paikoilla istuu porukka pahvikylttien kanssa kerjäämässä, tai pyytämässä ruokapalkkaa tai 5€/h palkalla valmiina tekemään mitä tahansa raskasta työtä.

07.01.2026 16:01:18
#733985 [+3] Piilota Suosittele

>>733981 Oikeisto näyttää keräävän noit neekereitä tänne ihan yhtälailla mikäli tätä nykyistä voi edes oikeistoksi sanoa.
Jos tilanne menee tuohon pahvimaja malliin niin sitten on aikalailla pakko alkaa valumaa kaikilla kehä3 liepelle talveksi.

07.01.2026 17:53:36
#733989 [+2] Piilota Suosittele

>>733985
Niin, toiset haluaa maahanmuuttajia tänne kun ne on niin *ihania* ja niillä on niin ikävä olla kotimaassaan.

Kun taas toiset haluaa maahanmuuttajia tänne woltti, taksi, bussi kuskeiksi ja 8€/h palkalla siivoamaan, kun ei kantasuomalaiset suostu, koska tarjotulla palkalla ei tule toimeen.

07.01.2026 23:41:22 | 23:42:10
#734025 [+4] Piilota Suosittele

>>733985
Tämä on se ongelma. Meillä ei ole kunnon oikeistoa, ja joku kutsuu PS:ää vielä laitaoikeistoksi tai äärioikeistolaisiksi ja lisäksi populisteiksi. Meillä on kyllä äärivasemmisto, se on koko vasemmisto, pahimpana Vasemmistoliitto ja Vihreät joita johtaa SDP ensi vaalikaudella.

08.01.2026 10:18:24
#734050 [+1] Piilota Suosittele

Viesti meni hukkaan, kun kansan mieli on myrkytetty sosialismilla ja itsetuhoisella empatialla. Media keskittyy mieluummin demonisoimaan viestintuojaa, kuin selvittämään puolueettoman tilastomatemaatikon kanssa milloin keikahduis piste saavitetaan :(

[ 7 viestiä | ]