>>765065 Yrittävät pölliä jotain laitetta yleiseltä alueelta ? Tossa on joku ohje/varoituslappu jossa lukee DO ja DON'T joka on näemmä pultattu pleksin alle ja pöydään (?) kiinni. Tossa sähkölaitteessa lukee "Not drinking water" joka on kiinnitetty pulteilla ja muttereilla. Sen verran kuuluu autojen ääniä että tytöt on vaan saanu idea "pöllitään toi laite" luultavasti edes tietämättä mikä se on ja mihin sitä käytetään.
Ei siinä, ei aukea ihan mullekkaan mikä toi on. Muistuttaa räkkitelineeseen asennettavaa serveriä tai muuta ohjauslaitetta. Ei se serveri ole, mutta sellasen näkönen/oloinen. Jos noi on jollain rakennustyömaalla niin veikkaisin jotain muuntajaa tai vastaavaa
Mä vähän epäilen että noi ei edes tajua mitä sähkö on "se on niinqu joku juttu mitä menee täällä ja mun kreppirauta toimii sillä jutulla ja sit se niinqu lataa mun ifounia".
>>765080 Jotain naurettavaa ilkivaltaa ovat tekemässä juu, mutta lähinnä se, että ovat kuitenkin sen ikäisiä, joilla pitäisi olla jokin käry siitä, että miksi sähkölaitteita/kaapeleita ei käsitellä noin.
Kyllä olis orpo olo tullut toiselle, kun kunnon valokaaren kanssa toinen jääny pötköttämään lattialle...