Tuo pökäleen oikeanpuolimmainen tummempi osuus on selkeästi kuivunut perseessä ainakin päivän pidempään. Olettaen että ruokavalio on pysynyt jokseenkin samanlaisena. Ulostustahti ei ehkä ole riittävän tiheä.
Mutta taas pökäleen vaalea väri voi viestiä ylensyömisestä tai liian rasvaisesta ruuasta, jolloin sappi ei jätä ruskeaa väriä ulosteeseen. Pökäleen koko puhuu myös liian ison ruoka-annoksen puolesta.
Johtopäätös: Kiireinen viikonloppu ei sallinut normaalia ulostustahtia, ja palautumiseen on käytetty suuri määrä pikaruokaa. Virhepäätelmän mahdollisuus n. 32%.
>>605286 Tuo ei ole haima- tai maksasairaus -vaalea, tummempi osuus vain viittaa siihen, että sitä on pumpattu aika isolla kyrvällä syvemmäs, siitä viive ja väri. Jokin vaalea fluidi on vain valkaissut tuoreempaa.
[
7 viestiä
|
]
⭰
ihana nainen
Toimii
Murekepäivä
Juuh elikkäs
Hirvikebu salaatilla
Wolttiruokaa ja Kenwayn kadonnut alkoholi
Nachopelti makkaroilla
Päivän safkat
Paistettua kanaa
Paahdettu kana ja kasvikset
KATTI(LA)
Rullakebab
Perkele ei löytynyt kuin vääriä sieniä
Pihvipäivä
Eikun syömään!
Moi! Olen naudanlihachili ja revin sulle uuden persereiän.