>>116362 Vanha viesti mutta vastaan silti. Kun peli on ilmainen, niin se on sanomattakin selvää että lisäsisällöllä rahastetaan. Siitä tulee se raha, jonka pelifirma saa itse pelin hinnan sijaan. Fortnite, Team Fortress.. Näitä on paljon.
>>541424 Tietenkin joo. Mutta jos muistelee ihan ekaa TF:ää, joka oli HL-modi eikä kukaan saanu siitä suoranaisesti rahaa. Ja vituttaa sekin kun nykyään ei puhuta enään demoversioista, mutta jotkut pelit on niitä ja joskus niistä demoistakin pitää maksaa.
Ja tulipahan mieleen kun jahtimestarikaverini kerran pakotti pelaamaan jotain helvetin metsästyspeliä ja siinä oli aivan kuin oikeassa maailmassa se 30 € metsästyskortti aina ostettava. Se jätkä laitto varmaan jotain 150 € siihen peliin kun osti jotain sorsankuvia, navea ja noutokoiran. Tulihan se vähän halvemmaksi kuin mitä se oikeasti on harrastukseensa laittanu, mutta ei kyllä päässy niitä sorsiakaan syömään.
[
3 viestiä
|
]
⭰
Tuu mua päin
Nintendo of America
Pisuaarilla
Policenauts - Old L.A 2040 (Remastered - Hideo Black Disc)
Big boss
Taistelu vihreästä timantista
English longbows
Poikani... kun synnyit, puut kuiskivat nimeäsi... Gondola
Aamun aloittaja
Katamari Bongocat
"Tuu käymää mun luolassa." -Ystäväsi Hagriller
oho
Videopelien taikaa
Grand Theft Auto 2 - Theme
Mr.x
Snake?
SMW Custom Music (Romancing SaGa 3 - The Last Battle)