Todennäköisesti, kun vihervasemmisto vie lihan ja öljyn ja nostaa sähkön hinnan taivaisiin - kaikki asuvat ja palelevat pienissä konteissa ja syövät hyönteisiä nälkäänsä.
Ei ole muuten kestävää kehitystä nuo konttitalot. Vanhoista konteista niitä ei voi tehdä kun ei aina tiedetä mitä niissä on kuljetettu eli uusista konteista pitää tehdä.
Sinänsä hyvä tuo kontti olisi. Toki pitäisi tehdä ja rakentaa siten että kahdesta kontista toinen kerros ja vierekkäisestä lisää elintilaa. Heivaa konttiin niin perkeleesti myrkkyä että se puhdistuu.
>>541168 >>541169 >>541331 Noita ei ole suunniteltu asumiseen ja niissä on ihan vitusti ongelmia sen takia. Halvemmaksi käy jos vaan rakennutatte itsellenne tuollaisen kontin kokoisen talon
VAlmiita konttiin rakennettuja on myös olemassa. Esim. työmaakontit, joissa valmis sähkö. Kyse oli siitä, että liikuteltavaan ei tarvita niin vitusti lupia.
[
10 viestiä
|
]
⭰
kepponen
Tiedemiehet sanovat että vuonna 2035 asut eko-konttitalossa
Anglot ja Juutalaiset on tiimiä
ikkuna vinossa
True nudist
C-paperit
lopeta sotiminen
Jeesus on kuningas ja Trump on vaan Jeesuksen lammas
Valistunut kansalainen joka tiesi jo vuosi sitten
vasaralla vaihdetta
jano yllättää
Kissakyyti :3
väisäsen mulkku
hello!
Polseviikki tulloo venäjältä ja haluaa tuhota ristinuskon!
Liittykää mun lahkoon!
edullinen laajennus
MP siitä, että kristinuskoa levitettiin miekalla?
True nudist
Mitä jos kertoisin että media ja hallitus on täysin Kiinalainen?
finally
True nudist
romanit yksi kerrallaan
Myös ekassa maailmansodassa kuoli 6 miljoonaa jutkua