Polttoaineena se käyttää vaan verorahoja. Niitä tippuu puusta joka kevät ja syksy, ei mitään hätää.
Paitsi suomalaisten turvallisuuteen ja terveyden-/vanhushuoltoon.
Olin tänään Mehiläisessä labrassa odottelemassa round2 -piikkipistelyyn ja kun nyt jostain syystä olen avautumismagneetti*, niin eläkkeelle hiljan päässyt n. 65-vuotias äijä siinä sitten kertomaan kuinka hän pelkäsi terveytensä puolesta eläkkeelle joutuessaan ja kuinka hänen pari vuotta aiemmin kuollut äitinsä joutui terveyskeskuksissa pompotelluksi ja hoitoa ei saanut. Ja Sipiläkin on ihan turha jätkä.
* Olin sitten missä vain ja oli kyseessä minkä tahansa ammattikunnan edustaja, niin minulle kyllä kerrotaan avioeroista, Sipilästä, valtion tilanteesta, rakkausasioista, seksiasioista aivan mistä vain - ja tuntemattomien toimesta.
Tämän takia käyn mahdollisimman vähän missään lääkärissä ja vastaavissa. Yritän pitää itseni niin hyvässä kunnossa kun omatoimisesti mahdollista. Sairauksia en ota vastaan. En tee liikkeitä, jotka vaarantavat terveyteni ja joutuisin malmin somalilääkärin puhutteluun. Ei. En. Viimeksi kun selkä meni sählypelissä masennuksen liikuntahoitona masennuksesta pääsemiseen. Liian vähän liikuntaa ja elämä pysähtyi ja siksi kaverit nappasivat mua hartijoista ja sitten mentiin. Selkä sanoi poks lihasten kohdilta ja niin malmin sairaalaan. Somalilääkäri totesi, että minä ei olla selkä rikki. Sinä valehtele. Siinä sitten kuuntelen sähgyn pohjalla tätä kun toinen lääkäri päätti testata. Otta kädestä kiinnni ja nosti vähäsen. AIIIIvan helvetillinen kipu tuli ja kyyneleet lensi silmistä kipunoiden kanssa. Lääkäri totesi, ei valehtele.
[
5 viestiä
|
]
⭰
Ankea ystävänpäivä
This is fine
Joku random nettisivu
Vitun idiootti
Vahinkorasisti fanart.
aku ankka sarjis: pludon hitleristinen puolue
Renkipojan parempi päivä
rasmusnallea kiinnostaa, muumia ei
Yökukkanen
iines ankka sarjis (itse tehty)
Aamupala vuoteeseen.
Kuningas Laiha seikkailee 1-5 (BIGASSO)
Jatkuvaa huumoria
Vanhanen
Ultimaattinen Paint-sarjakuva
Suomalainen mies
Lukio vs. Amis
pakko ottaa
Suvaitsevaiston vastaisku
tuttua?
Enhän vaan repostannut?
Soppa
Bed intruder
Ikinä ei tule aivan vapaaksi, jos ihailee toista liikaa. (Mora)