Arjalaiset naiset Arjalaiset naiset
dab dab
Iloinen kello :) Iloinen kello :)
Jälkikiristys Jälkikiristys
Muna Tonne Muna Tonne
Sachielta maistiaisia Sachielta maistiaisia
sossutapaus sossutapaus
Mielipiteitä videosta tai sen aiheesta? Mielipiteitä videosta tai sen aiheesta?
apokalypsigondola apokalypsigondola
Seuraava sukupolvi Seuraava sukupolvi
psykoosit tulille psykoosit tulille
Elämän epäreiluus Elämän epäreiluus
testaan vain testaan vain
Melkeen jo joulu Melkeen jo joulu
Liuta kuvakommentteja 1 Liuta kuvakommentteja 1
Jumala Jumala
( ͡° ͜ʖ ͡°) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Sukupuoli Sukupuoli
Niin hyvää puujalkaa Niin hyvää puujalkaa
Italyball Italyball
Wolfenstein 2 Ritva Tuomivaara Wolfenstein 2 Ritva Tuomivaara
1 1
lauantai partyt!!! lauantai partyt!!!
Gronttia Metsästämässä 1 Gronttia Metsästämässä 1
 618 näyttökertaa, 11 viestiä, 0.11 MB, 1 tiedosto, 26.11.2018 16:24:46
[ + 11 - | ]

Ylen journalismi

[20942] [tiedosto.png] [0.11 MB] [1516x261] [] []
tiedosto.png

27.11.2018 00:50:40
#125617 [+-] Piilota Suosittele

Suomen pitäisi panostaa Hollywoodin kanssa kilpaileviin elokuvatuotoksiin kansainvälisillä kielillä. Oscar-näyttelijöitä ainakin löytyy enemmän kun tarve on.

28.11.2018 08:16:16 | 11:48:36
#125943 [+-] Piilota Suosittele

>>125897
Jep. Googletin puolestasi ja sieltä tuli ohjeet miten kaltaisesi neiti pitää alapäänsä puhtaana. Typeryyteesi taas ei ole ratkaisua, sen kanssa joudut vain elämään.

Googletteluviittauksesi on muuten mainio osoitus siitä miten helvetin tyhmäksi olet jäänyt. Googlettamalla voi käytännössä saada vahvistuksen mille tahansa ajatukselle ja maailmankatsomukselle. Sen kun vain poimii hakutuloksista ne jotka vastaavat omia ennakkokäsityksiä ja laittaa vastauksena jollekiin jonka kuvittelee olevan yhtä tyhmä kuin itse. Googlea käyttäessä ei tarvitse olla minkäänlaista ennakkotietoa asioista. Voi olla vaikka yhtä kouluttamaton kuten sinä.

28.11.2018 16:18:30
#126144 [+-] Piilota Suosittele

>>126108
Älä projisoi neitimäisyyttäsi minuun. Voimme sopia että se on ihan sinun oma juttusi.

Oho, löysit oikein vuodelta 2015 näkemyksiäsi vastaavan tapauksen. Kylläpä olet googletellut ahkerasti. Olisit samalla googletellut niitä pesuvehkeitä.

Mikä sun pointtisi on? Sekö että vain sinun näkemyksiäsi edustavan puolueen edustaja saa olla kommentoimassa asioita telkkarissa? Taidat olla vajakimpi kuin koskaan osasin kuvitella. Miksi et kaivaisi samalla myös niitä tapauksia kun YLEllä on ollut kommentoimassa Persu.

[ 11 viestiä | ]