>Palli-itkistä :D >Palli-itkistä :D
Send nudes Send nudes
Mainokset harmittaa, sininen piste, ja in soviet russia... Mainokset harmittaa, sininen piste, ja in soviet russia...
Itämeren pilvenpiirtäjä Itämeren pilvenpiirtäjä
Kuvakommentti Kuvakommentti
#darraskuu - Vuoden kovin haaste #darraskuu - Vuoden kovin haaste
Vegaanius Vegaanius
Nirvana - Come As You Are (MTV Unplugged, 1993 / Unedited) Nirvana - Come As You Are (MTV Unplugged, 1993 / Unedited)
Sammakkosäilyke Sammakkosäilyke
Ehdotus Ehdotus
No, Sir - A Clockwork Orange No, Sir - A Clockwork Orange
Jättiläiskoiroja Jättiläiskoiroja
Isänpäivä huomenna Isänpäivä huomenna
Elevis Elevis
Musakissa Musakissa
Batguy Batguy
Huijaus on käynnissä Huijaus on käynnissä
Tarkka vastaus Tarkka vastaus
Pyhäinpäivän taustanauha Pyhäinpäivän taustanauha
Enne oli elämää. Enne oli elämää.
Nick & Jessica's romantic dinner - Part 2 <3 Nick & Jessica's romantic dinner - Part 2 <3
minä haluan katsoa tätä chiliä <:3 minä haluan katsoa tätä chiliä <:3
Vasilinsaaren strelka Vasilinsaaren strelka
Jope tuli takaisin Jope tuli takaisin
 597 näyttökertaa, 11 viestiä, 0.11 MB, 1 tiedosto, 26.11.2018 16:24:46
[ + 11 - | ]

Ylen journalismi

[20942] [tiedosto.png] [0.11 MB] [1516x261] [] []
tiedosto.png

27.11.2018 00:50:40
#125617 [+-] Piilota Suosittele

Suomen pitäisi panostaa Hollywoodin kanssa kilpaileviin elokuvatuotoksiin kansainvälisillä kielillä. Oscar-näyttelijöitä ainakin löytyy enemmän kun tarve on.

28.11.2018 08:16:16 | 11:48:36
#125943 [+-] Piilota Suosittele

>>125897
Jep. Googletin puolestasi ja sieltä tuli ohjeet miten kaltaisesi neiti pitää alapäänsä puhtaana. Typeryyteesi taas ei ole ratkaisua, sen kanssa joudut vain elämään.

Googletteluviittauksesi on muuten mainio osoitus siitä miten helvetin tyhmäksi olet jäänyt. Googlettamalla voi käytännössä saada vahvistuksen mille tahansa ajatukselle ja maailmankatsomukselle. Sen kun vain poimii hakutuloksista ne jotka vastaavat omia ennakkokäsityksiä ja laittaa vastauksena jollekiin jonka kuvittelee olevan yhtä tyhmä kuin itse. Googlea käyttäessä ei tarvitse olla minkäänlaista ennakkotietoa asioista. Voi olla vaikka yhtä kouluttamaton kuten sinä.

28.11.2018 16:18:30
#126144 [+-] Piilota Suosittele

>>126108
Älä projisoi neitimäisyyttäsi minuun. Voimme sopia että se on ihan sinun oma juttusi.

Oho, löysit oikein vuodelta 2015 näkemyksiäsi vastaavan tapauksen. Kylläpä olet googletellut ahkerasti. Olisit samalla googletellut niitä pesuvehkeitä.

Mikä sun pointtisi on? Sekö että vain sinun näkemyksiäsi edustavan puolueen edustaja saa olla kommentoimassa asioita telkkarissa? Taidat olla vajakimpi kuin koskaan osasin kuvitella. Miksi et kaivaisi samalla myös niitä tapauksia kun YLEllä on ollut kommentoimassa Persu.

[ 11 viestiä | ]