Puolan uudet rajat Puolan uudet rajat
Ihana nainen Ihana nainen
luolaston viikonloppu luolaston viikonloppu
Neekerin "oma" idea Neekerin "oma" idea
heimosenkeimo heimosenkeimo
Ihana nainen Ihana nainen
fillari fillari
Juhannuksen tarjoilut Juhannuksen tarjoilut
Tissit Tissit
grannyt internetsissä grannyt internetsissä
Nälkä yllätti Nälkä yllätti
Tarjosi maitoa Tarjosi maitoa
Sukupuolet ja demarit Sukupuolet ja demarit
Nekkuli ja raketti Nekkuli ja raketti
Nokkosia Nokkosia
olikohan olikohan
Koirapeli Koirapeli
Ihana nainen Ihana nainen
voi vittu merkel :--DD voi vittu merkel :--DD
kesä kesä
Bääbuskha Bääbuskha
Jutkujen uusin jutkutus Jutkujen uusin jutkutus
Festarit & Jeesus Festarit & Jeesus
Valupertti syö mehujäätä Valupertti syö mehujäätä
 718 näyttökertaa, 3 viestiä, 0.41 MB, 1 tiedosto, 05.12.2018 23:20:38
[ + 12 - | ]

Loogista

[21303] [20181205_222002.jpg] [0.41 MB] [1071x1054] [] []
20181205_222002.jpg

05.12.2018 23:23:46
#129178 [+-] Piilota Suosittele

Ei ennenkään mitään siltoja ollut ja hyvin pärjättiin! Aina välillä vene kaatui ja jotkut hukkui mutta ei sellaista nykyään edes tapahdu!
- Aivan, kun on niitä siltoja...
- Ja mun lapset ei mihinkään sillalle mene! Veneeseen vaan kaikki!

05.12.2018 23:33:12 | 23:34:28
#129183 [+1] Piilota Suosittele

Yleisesti turvallisten rokotteiden kannalla olen, joiden toimivuudesta, turvallisuudesta on enemmän laadukasta tietoa. Mutten pidä siitä, että joka taudille otetaan rokotteet heti ja sitten itketään, kun on tullut sivuvaikutuksena vaikka mitä. Ja sitten kun on kaikki taudit rokotettu ja antibiootit naamassa, niin sitten tulee uusi super bakteeri ja tappaa kaikki joilla ei ole enää vastustuskykyä.

Siis mitä mä puhun? Toihan on loistava idea! Kaikille mahdollisimman paljon eri rokotteita ja antibiootteja. Sittenhän täällä maapallolla vois porukka vähentyä.

Eli kaikki lääkkeet ja rokotteet ilman suurempia tutkimuksia suoneen. +1

06.12.2018 00:04:27 | 00:08:47
#129204 [+-] Piilota Suosittele

nämä laskelmat perustuvat ajalla ylläolevaan matematiikkaan, joka on jo vanhaa alle 10 vuodessa, joten itse pidän vastaavia "möläytyksiä" vain tapana kertoa, että "tämänhetkisen tiedon mukaan, uusimmat käyttämämme rakennusmateriaalit ovat hyvin luotettavia. Teoriassa se tulee kestämään x-vuotta. Eli vanhana tiedefanaatikkona täytyy myöntää, että ne vakuuttavimmat rakennusmateriaalit rakennebetonin ja raudoutusten lisäksi tulee hyvin pitkälti parin tuhannen vuoden takaa.

[ 3 viestiä | ]