Bongattua Bongattua
5 valoa 5 valoa
monikulttuurisuus monikulttuurisuus
Vihainen george Vihainen george
koiruli koiruli
venäjällä liikennesäännöt venäjällä liikennesäännöt
blacked blacked
Animal farm Animal farm
neekeri neekeri
pelottava :3 pelottava :3
Lol saunaan Lol saunaan
Kuvaukselliset vesselit pt.2 Kuvaukselliset vesselit pt.2
canadiaanit luontaisessa elementissään canadiaanit luontaisessa elementissään
Koffin Dance Koffin Dance
kissailua :3 kissailua :3
Ennen ihmisillä oli järkeä päässä (ainakin joillakin) Ennen ihmisillä oli järkeä päässä (ainakin joillakin)
hampaat hampaat
T-Rex mayhem and ronsu T-Rex mayhem and ronsu
patsas kassi patsas kassi
säkkisomali elementissään säkkisomali elementissään
raptori live raptori live
Muutama kuva. Muutama kuva.
näyttää kalliilta näyttää kalliilta
ei täällä ole ketään muita :3 ei täällä ole ketään muita :3
 884 näyttökertaa, 2 viestiä, 0.26 MB, 1 tiedosto, 19.01.2019 17:58:43
[ + 1 | ]

Höhlät antikommunistit

[23144] [1547860155746.jpg] [0.26 MB] [1603x967] [] []
1547860155746.jpg

kapitalistit huijasivat

 · 

stalin

(39)
15.02.2025 15:48:18
#680637 [+-] Piilota Suosittele

Lisäksi tulee muistaa, että "kommunistisissa" valtioissakin oli ja on täysin mahdollista omalla työllään, tiedoillaan ja taidoillaan nousta johtavaan luokkaan. Toki se vaatii uskollisuutta Puolueelle.
Ei tuo hirveästi eroa mistään muustakaan valtiosta, poikkeuksena itseasiassa USA, jossa koulutus ja sitä kautta ne tiedot ja taidot ovat vahvasti kiinni vanhempiesi varallisuudesta.
Tuo Puolue-uskollisuus on se suurin ongelma, mutta ei sekään mikään neuvostoliittolainen tai kiinalainen juttu ole vaan koskee kaikkia autoritäärisiä yhteiskuntia, yhden totuuden hegemoniaa.

Tasa-arvon vaatimus syntyperästä, sukupuolesta, seksuaalisesta suuntautumisesta jne. riippumatta EI ole "yhden totuuden hegemoniaa", koskapa se on nimenomaan tasa-arvoa. Kaikkien tasa-arvoista kohtelua.

[ 2 viestiä | ]