tulevaisuus on tulevaisuus on
Hyvää vapunaikaa t: jumala Hyvää vapunaikaa t: jumala
Jos et tee järjestyksessä, kovo formatoidaan :) Jos et tee järjestyksessä, kovo formatoidaan :)
uralin taa uralin taa
mitäs tästä käy mitäs tästä käy
Turpaan vaan Turpaan vaan
Väiskin taksi Väiskin taksi
Vastakkaisuudet Vastakkaisuudet
mamut uimahallissa mamut uimahallissa
Tauskin vaput Tauskin vaput
mitä me tehdään sängyllä ? mitä me tehdään sängyllä ?
MAGA MAGA
Hitler Hitler
Karhu avaa pelin Karhu avaa pelin
:miettiä: :miettiä:
Ei tapahdu mitää Ei tapahdu mitää
Perkeleellinen osumantunnistus Perkeleellinen osumantunnistus
Suomi 2019 Suomi 2019
Amerimutt Amerimutt
Profiilikuvia. Profiilikuvia.
Sex bätäng jänis Sex bätäng jänis
ASMR-koirs ASMR-koirs
Career Hedgehog Career Hedgehog
2deep4mi 2deep4mi
 962 näyttökertaa, 8 viestiä, 0.05 MB, 1 tiedosto, 19.11.2019 00:46:02
[ + 2 - | ]

Iiris

[36867] [FB_IMG_1574113158255.jpg] [0.05 MB] [960x540] [] []
FB_IMG_1574113158255.jpg

19.11.2019 00:58:17
#272535 [+-] Piilota Suosittele

Kollektiivisessa närkästyksessäni huomaan välillä, että minun on vaikea tuntea aitoa sympatiaa näiden rikosten uhreja kohtaan. Tunnen houkutusta ajatella, että naiset saavat sitä, mitä pyytävät. Yritän kuitenkin olla ajattelematta näin. Koska kaikki naiset eivät ole sellaisia kuin Iiris. Raiskaukset tulevat joka tapauksessa lisääntymään. Koska näin ollen yhä useampi nainen tulee joka tapauksessa raiskatuksi, toivon hartaasti, että uhrinsa sattumanvaraisesti valitsevien saalistajien kynsiin jäisivät oikeat naisihmiset. Vihervasemmistolaiset maailmanparantajat ja heidän äänestäjänsä. Mieluummin he kuin joku muu. Heihin ei tehoa mikään muu kuin se, että monikulttuuri osuu omaan nilkkaan.

19.11.2019 01:03:20
#272538 [+-] Piilota Suosittele

>>272535
~vuos sitten ruottissa ählämit raiskas suvakin. Konnarit kuttu poliisin paikalle, mutta suvakki selitti ettei halua mitään ongelmia pojille, koska ovat kokeneet lähtömaissaan niin kauheita asioita. Suvakki on suvakki vaikka joukolla raiskais.

19.11.2019 08:51:39 | 09:06:17
#272579 [+-] Piilota Suosittele

Tyhmältähän se kuulostaa jos lukee vain artikkelin otsikon. Jos kuitenkin jaksaa kuunnella itse videon pääsee paremmin jyvälle:

"No ehkä koskettavinta tässä Suostumus2018 kampanjan aloittamisessa oli se valtava määrä ihmisiä, jotka ihan jo sen kampanjan vuoksi tuli kertomaan omista kokemuksistaan ja kuinka nopeasti kävi ilmi, että ne raiskauskokemukset on aika arkinen asia varsinkin suomalaisille nuorille tytöille. Moni tietää tai tuntee jonkun joka on tullut raiskatuksi ja joka on vasta vuosien kuluttua ymmärtänyt, että näin on käynyt ja valitettavan moni on myös kokenut sitä väkivaltaa itse".

Irrottamalla asian kontekstistaan ja jättämällä otsikon lukematta on helpompi kyhätä olkinukke. Näin rajakki voi muodostaa rinkirunkkuryhmän. Toisin kuin rajakit, Iiris on huolissaan kaikista raiskauksista, ei vain ulkomaalaistaustaisten suorittamista raiskauksista.

[ 8 viestiä | ]