haaveile isosti haaveile isosti
Huomisen sää Huomisen sää
opiskelija opiskelija
"Metsässä" (dub) "Metsässä" (dub)
Aropupu Aropupu
Suomityty eksyi Lähi-itäkeskukseen Suomityty eksyi Lähi-itäkeskukseen
Saumaton Saumaton
Amanda <3 Amanda <3
Kun puluparka laittaa sulle yksityisviestiä Kun puluparka laittaa sulle yksityisviestiä
Mohammetin paskat riisit Mohammetin paskat riisit
Gay pride leikkinatsi Gay pride leikkinatsi
Totuus vai tehtävä? Totuus vai tehtävä?
hello, this is a cat hello, this is a cat
Kisukasa :3 Kisukasa :3
lävistys lävistys
Ajoitus on kaiken börh ja börh :3 Ajoitus on kaiken börh ja börh :3
Whee! Whee!
oh dogs oh dogs
Selkäkipu Selkäkipu
Kissaihmiset ja seniiliparrat Kissaihmiset ja seniiliparrat
Leijonakuningas Leijonakuningas
Löydettiin sun puhelin Giovanni Löydettiin sun puhelin Giovanni
Ensin hommat järjestykseen ja sitten nugs Ensin hommat järjestykseen ja sitten nugs
Vahvoja sipsejä Vahvoja sipsejä
 559 näyttökertaa, 4 viestiä, 2.18 MB, 1 tiedosto, 01.01.2020 01:08:07
[ + 3 - | ]

Mummon piirakka

[38144] [tiedosto.png] [2.18 MB] [1097x1101] [] []
tiedosto.png

mummo ankka

 · 

mummo

(127)  · 

ankka

(169)  · 

hansu

(5)  · 

piirakka

(11)  · 

kirpeä

01.01.2020 03:47:15
#288501 [+-] Piilota Suosittele

>>288490
Mielen syvissä syövereissä jos vaan sarjakuvaruutut passaa yksiin. Kuten sanottua, muokkaan vaan puhekuplia. En vaihtele ruutujen järjestystä tai lainaile toisista tarinoista.

Sketsissä Mummo ja Hansu menee ravintolaan jossa Mummo hermostuu, ku kokki ei oo osannu tehä evästä asianmukasesti. Hansu nukahtaa pöytään ja Mummo painelee kyökin puolelle vähän suomentamaan asioita. Ravintellin asiakkaat ihastuu sitte Mummon murkinoihin ja kaikki on tyytyväisiä. Siihen on hankala ruveta sovittamaan yhteen mitään irstailuja siten, että hahamojen ilimeet passais yksiin kupletin juonen kanssa. Tietenkin vois vaan laittaa kupliin "Oho, mummeli tietää pillumehun salat" - "hehe, niin tekee". "Katsokaa, kun syömme pillumehua vanhan kurpan oppien mukaan" - "hihihii", mutta ei se toimis eikä siitä varmaan moni tykkäiskään. Irstailua tai huumoria ei voi pakottaa, nääs.

01.01.2020 03:50:32 | 03:57:30
#288503 [+-] Piilota Suosittele

No nyt tuli vastaan yks missä aku ryömii juhlaveneen kannella tautisena. Kattoo kärsivin silmin ylöspäin puosun jalakojen välistä. Tuosta kahesta ruutusta vois vaikka saaha aikaan semmosen, missä ekassa Aku vannoo ittekseen, ettei enää ikinä lähde tienaamaan taskurahoja laivalle ja heti toisessa ruutussa kattoo vaan jalakojen väistä ylös ja tuumais, että ei enää jaksa yhtään, että antakaa jo armoa. Tosin yritän löytää nuita etes nelijän ruutun pitusia juttuja ja mielellään usiammanki sivun.

https://filebin.net/zua0joji1jihm3r3/20200101_025058.jpg?t=2utp7b6x

ps Tuossa se koko sivu. Ehkä siihen vois yrittää keksiä jotain, mutta en hoksaa tällä hetkellä muuta kuin sitä tavallista "hihi, pippeli suuhun" juttua.
https://filebin.net/dsgwgsr5hzdowua9/20200101_025459.jpg?t=jvmx8z1j

[ 4 viestiä | ]