Boomerit tärisee Boomerit tärisee
Pyöräilyä Pyöräilyä
Varo vaaraa Varo vaaraa
Ihana nainen Ihana nainen
Trump fanit Trump fanit
ITALIAN SPIDERMAN ITALIAN SPIDERMAN
Pesulla Pesulla
Luolaston tytöille terkkuja Luolaston tytöille terkkuja
Taidetta sioille Taidetta sioille
Tissi Tissi
Väkivallan eri muodot Väkivallan eri muodot
Pajeet karusell Pajeet karusell
Italian poliisit Italian poliisit
Karvalakkilada olisi ollut parempi Karvalakkilada olisi ollut parempi
Pikku tisut Pikku tisut
isä apu isä apu
Kaunis sää tänään. Kaunis sää tänään.
pukki afrikassa pukki afrikassa
Tänne ne rahat menee Tänne ne rahat menee
Luolaston tunnusmusiikki Luolaston tunnusmusiikki
Kaikki pellejä Kaikki pellejä
Ei saanu töitä Ei saanu töitä
Tukipäivä Tukipäivä
nyt nukkumaan siitä nyt nukkumaan siitä
 866 näyttökertaa, 4 viestiä, 2.18 MB, 1 tiedosto, 01.01.2020 01:08:07
[ + 3 - | ]

Mummon piirakka

[38144] [tiedosto.png] [2.18 MB] [1097x1101] [] []
tiedosto.png

mummo ankka

 · 

mummo

(141)  · 

ankka

(189)  · 

hansu

(5)  · 

piirakka

(12)  · 

kirpeä

01.01.2020 03:47:15
#288501 [+-] Piilota Suosittele

>>288490
Mielen syvissä syövereissä jos vaan sarjakuvaruutut passaa yksiin. Kuten sanottua, muokkaan vaan puhekuplia. En vaihtele ruutujen järjestystä tai lainaile toisista tarinoista.

Sketsissä Mummo ja Hansu menee ravintolaan jossa Mummo hermostuu, ku kokki ei oo osannu tehä evästä asianmukasesti. Hansu nukahtaa pöytään ja Mummo painelee kyökin puolelle vähän suomentamaan asioita. Ravintellin asiakkaat ihastuu sitte Mummon murkinoihin ja kaikki on tyytyväisiä. Siihen on hankala ruveta sovittamaan yhteen mitään irstailuja siten, että hahamojen ilimeet passais yksiin kupletin juonen kanssa. Tietenkin vois vaan laittaa kupliin "Oho, mummeli tietää pillumehun salat" - "hehe, niin tekee". "Katsokaa, kun syömme pillumehua vanhan kurpan oppien mukaan" - "hihihii", mutta ei se toimis eikä siitä varmaan moni tykkäiskään. Irstailua tai huumoria ei voi pakottaa, nääs.

01.01.2020 03:50:32 | 03:57:30
#288503 [+-] Piilota Suosittele

No nyt tuli vastaan yks missä aku ryömii juhlaveneen kannella tautisena. Kattoo kärsivin silmin ylöspäin puosun jalakojen välistä. Tuosta kahesta ruutusta vois vaikka saaha aikaan semmosen, missä ekassa Aku vannoo ittekseen, ettei enää ikinä lähde tienaamaan taskurahoja laivalle ja heti toisessa ruutussa kattoo vaan jalakojen väistä ylös ja tuumais, että ei enää jaksa yhtään, että antakaa jo armoa. Tosin yritän löytää nuita etes nelijän ruutun pitusia juttuja ja mielellään usiammanki sivun.

https://filebin.net/zua0joji1jihm3r3/20200101_025058.jpg?t=2utp7b6x

ps Tuossa se koko sivu. Ehkä siihen vois yrittää keksiä jotain, mutta en hoksaa tällä hetkellä muuta kuin sitä tavallista "hihi, pippeli suuhun" juttua.
https://filebin.net/dsgwgsr5hzdowua9/20200101_025459.jpg?t=jvmx8z1j

[ 4 viestiä | ]