Ihana nainem Ihana nainem
En tiedä En tiedä
sellanen ajatus sellanen ajatus
The last Apache The last Apache
somali edelmann somali edelmann
olen nähnyt asioita olen nähnyt asioita
timii timii
shione cooper shione cooper
elon musk on melkonen sonni elon musk on melkonen sonni
mökötä tyylillä mökötä tyylillä
murakkaa kahvia murakkaa kahvia
sean viihteellä sean viihteellä
selviytymisopas selviytymisopas
Esittäydymme Esittäydymme
sanna marin sanna marin
benz benz
historian havinaa historian havinaa
jäätelöpuikko jäätelöpuikko
heja svärje :--DD heja svärje :--DD
hali hali
Kaurapuuro-Hitler Kaurapuuro-Hitler
ihana nainen ihana nainen
taksi helsinki taksi helsinki
greta support hamas greta support hamas
 563 näyttökertaa, 5 viestiä, 0.14 MB, 1 tiedosto, 08.02.2020 23:01:39
[ + 6 | ]

Ilmastonmuutos on Nightwishin syytä

[39437] [0.jpg] [0.14 MB] [519x1487] [] []
0.jpg

nightwish

(7)  · 

feissarimokat

(147)  · 

uv-säteily

 · 

planeetan tuho

 · 

facebook

(175)  · 

planeetta

(7)  · 

kuolema

(78)
08.02.2020 23:45:27
#304625 [+-] Piilota Suosittele

Ilmasto ja ylipäätään planeettamme tila (mm. muovia täynnä olevat meret) on toki tärkeä asia, mutta kun media on saanut yhdet jos toiset Tiinat sekoilemaan ja hallitusta myöten tehdään mielipuolista mikronäpräystä, jotta Gretat ja Tiinat saisivat nukkua yönsä rauhassa.

Jos ilmastorahasto oikeasti keskitetään cleantech-innovaatioiden yritystueksi, se on sentään hyvä asia, mutta pahoin pelkään, että muutama paikallinen Himanen + muut Hyvä Veli -koplarit ottavat kivat rahat taskuihinsa ja Samariini keskittyy vain verottamaan ja rankaisemaan työtä tekevää luokkaa harhaluuloissansa, joihin kuuluu mm. 2030 liikenteen päästövähennykset.

09.02.2020 00:48:12
#304654 [+-] Piilota Suosittele

Voitais muuten laittaa tulille kampanja "pakastimet ilmastonmuutosta vastaan" ja jäädyttää niin paljon jääkuutioita kuin pakastimesta lähtee!

09.02.2020 23:44:43
#304997 [+-] Piilota Suosittele

Hahhah.. voihan perse mitä tolloja maa päällään kantaa.

Kun lapset olivat taaperoita, ruoanlaittoon meni vaimon osalta 10-15 minuuttia pidempään kuin mun (30s) (koskee myös petipuuhia joten turpa kii), koska luki artikkelin jossa mikroaallot säteilyttävät ruokaan myrkyllistä säteilyä.

Meni puol vuotta kehittää teoria miten selittää miksi se ei ole mahdollista. Mansplaining tai joku vammanen uudissana.

[ 5 viestiä | ]