Digimummo ryypyllä Digimummo ryypyllä
Mr Murakka Mr Murakka
ÄLY-töntä sanoi ämpäri ÄLY-töntä sanoi ämpäri
seven vagenas seven vagenas
Nugettivaras Nugettivaras
Ihana nainen Ihana nainen
Ei vielä Ei vielä
Ihana nainen Ihana nainen
Venäläiset häät Venäläiset häät
soumi apu soumi apu
märkkä housu märkkä housu
Hapsi - metsien karhu Hapsi - metsien karhu
Hydraulic Press Channel Hydraulic Press Channel
Otsa Otsa
Olynpiäläiset Olynpiäläiset
Kissa kuiskaa Kissa kuiskaa
arkkiviholliset arkkiviholliset
Keuli Keuli
PING PONG ja valupertti tärisee PING PONG ja valupertti tärisee
Rangaistus Rangaistus
Viljami keulii kyttii kikee Viljami keulii kyttii kikee
Hapsi kävi paskalla Hapsi kävi paskalla
Hyvät munkit Hyvät munkit
mee ny vittuu sanna marin mee ny vittuu sanna marin
 738 näyttökertaa, 7 viestiä, 1.32 MB, 1 tiedosto, 28.05.2020 15:40:17
[ + 4 | ]

pyöräilykausi

[43640] [0.mp4] [1.32 MB] [854x480] [13.00s] [] []

pyöräily

(13)
29.05.2020 00:30:05
#348017 [+1] Piilota Suosittele

Voi vittu mitä menua, saatana :D

Ei perkele tulis mittään jos näkis livenä tuommosta. Jos joku sannoo, että vammasille ei saa nauraa niin niitä sais vettää turpaan. Mutta vähän asiallisemmin, niin se on ihan helevetin hienua että vammasille on tämmösiäki mahollisuuksia. Vaikka ois minkälainen fyysinen vamma niin se on aina lievempää sorttia ku vaikka vihervasemmistolaisuus tai muute henkiset oireet. Kaivelin tuossa muistiarkkua niin kaikkien niien kauheuksien seasta löyty semmonenkin väittämä, että se oli joku Postin ingenjööri joka rakenti (ohojeitten ja osien mukkaan) yhelle paikalliselle Kärppä-fanille semmosen rullatuolin, että se pystyy ohojaamaan sitä pelekällä mehupillillä.

Se on monesti kattomassa pelejä siellä vammasten osastolla, pää sätkii miten sattuu, enkä oo koskaan kuullu sen puhuvan. Sillä on siinä ihimetuolissaan joku helevetin putki millä se pystyy ohojaileen sitä toolia ihan tuolla liikenteen seassa täysin ittenäisesti. Ku en oo tietenkään sen kans porissu, ku tuskin se etes pystyis päästelemmään semmosia ääniä mitä ymmärtäisin, niin kaippa se on ihan järjissään silti, ku kulukee ittekseen minne vaan sillä sähkötuolillaan pääsee.

Kroppa vaan ei toimi, sätkii ja pätkii miten sattuu ja sen pää näyttää tekevän jotaki jatkuvaa munakasta, ku veivaa ees taas non-stoppina. Hirviä kohtalo semmonen. Itte oisin ajanu ainaki laaniskaan jos ois semmonen liikkumisen ja olemisen suhteen. Tosin vetihän se Stephen Hawkingiki vuosikymmeniä pelekkänä raatona.

24.01.2025 07:13:03
#675621 [+-] Piilota Suosittele

Niin jaa, tossa ku kattelee tota menoa niin tää on varmaan aikakoneen avulla kuvattua pätkää Oulun pyöräbaanoista. Nekin on punasia ja fillaristien meno on just eikä melkeen.

[ 7 viestiä | ]