nyt kävi näin nyt kävi näin
Hikage Hikage
Nyotengu Nyotengu
There's something about Miriam There's something about Miriam
Hapsi_ Hapsi_
Työttömän arkea Työttömän arkea
Mankeli - Uhkailija Mankeli - Uhkailija
Normaalia ruotsissa Normaalia ruotsissa
Anna armaallesi rakkausmakkaraa Anna armaallesi rakkausmakkaraa
no comments no comments
Pylly Pylly
Ajankohtainen Ajankohtainen
Nuolaisi kirsustaan :3 Nuolaisi kirsustaan :3
Musta bylle Musta bylle
Paskat naamaan vaan Paskat naamaan vaan
Totuus paljastettu Totuus paljastettu
Knights of beer Knights of beer
>kurkkumopo :D >kurkkumopo :D
jäätelöä jäätelöä
And then one day And then one day
Kuvasia 2/2 Kuvasia 2/2
Garfield Gameboy'd COMPLETE Garfield Gameboy'd COMPLETE
Hese-mies böndellä Hese-mies böndellä
Tonnin seteli Tonnin seteli
 481 näyttökertaa, 5 viestiä, 0.11 MB, 1 tiedosto, 25.07.2020 06:37:52
[ + 3 | ]

Kohina onkin totta

[45487] [86325356.jpg] [0.11 MB] [1080x1080] [] []
86325356.jpg

pora

(14)  · 

sohva

(61)  · 

kantakävely

 · 

naapuri

(33)  · 

melu

25.07.2020 08:32:13
#367552 [+1] Piilota Suosittele

+Ne 2-4 kofeiinilla tai pirillä tankattua pikkuskidiä jotka juoksee kantapäillä, kiljuu ja rymistelee koko päivän, kuoroon liittyy myös perheen koira joka haukkuu kaikki jotka kulkee ulko/asunnon oven ohi ja ulvoo sen ajan kun on jätetty yksin asuntoon.

26.07.2020 04:08:29
#367840 [+-] Piilota Suosittele

Helepottaa ku tappaa kaikki yläkerran naapurit. Vie niille lahajana pullon "kotipolttosta" niin loppuu se meuhkaaminen. Kuhan vaan muistaa maistella vaan omasta putelista.

27.07.2020 00:07:46
#368176 [+-] Piilota Suosittele

Omistan kerrostalo-osakkeita. Aika tiiviistihän niissä pitää ihmisen olla ja kaikenlaista ääntä kuuluu, jopa häiritsevää liikenteen meluakin. Kovasti ihmettelen, että yllättävän suuri osa jengistä haluaa sellaisiin betonisiin laatikoihin asumaan ja maksaa niistä melko kivasti vuokraa. Kaikkein hulluinta on, että mitä pienempi boksi, sitä enemmän ne hluaa maksaa neliövuokraa. Jos haluat sijoittaa kiinteistöihin, niin osta uusia sikapieniä yksiöitä PK-seudulta. Ja yllättävän hyvin sitä nettoaa myös autopaikoilla, osta uusien yhtiöiden ylijäämäpaikat vaikka millä hintaa, 10 vuoden kuluttua niistä saa tuplahinnan.

[ 5 viestiä | ]