tuolla me kaikki asutaan tuolla me kaikki asutaan
Metshop Boys Metshop Boys
Yakuzajäbä selaa Ricardo-kansiotaan Yakuzajäbä selaa Ricardo-kansiotaan
luukku kiinni :3 luukku kiinni :3
kevin menee ulos :3 kevin menee ulos :3
sneaky :3 sneaky :3
loiri kollaasi loiri kollaasi
Kipiä silimä Kipiä silimä
Earth is flat. Or is it? Earth is flat. Or is it?
Sai juuri ajokortin Sai juuri ajokortin
Kuinkas sitten kävikään? Kuinkas sitten kävikään?
on niistä suvakeistakin jotain hyötyä on niistä suvakeistakin jotain hyötyä
Kylmä hiki glitchaa Kylmä hiki glitchaa
uusi patsas uusi patsas
Iiris pierii Iiris pierii
Armeijassa tapahtuu II. Armeijassa tapahtuu II.
Turkin poliisit auttamassa laittomia siirtolaisia kreikan rajall Turkin poliisit auttamassa laittomia siirtolaisia kreikan rajall
tämän takia Niilo22 sai bannia youwtubesta tämän takia Niilo22 sai bannia youwtubesta
Demon Hunter - Death Demon Hunter - Death
Maistuisko? Maistuisko?
Suvakin fantasiat Suvakin fantasiat
Kaunista Kaunista
"vominator" "vominator"
tämä olikin virhe :3 tämä olikin virhe :3
 791 näyttökertaa, 9 viestiä, 0.02 MB, 1 tiedosto, 07.09.2020 14:53:43
[ + 5 | ]

Decent

[47358] [decent.jpg] [0.02 MB] [400x400] [] []
decent.jpg

07.09.2020 23:14:51 | 23:15:55
#385312 [+-] Piilota Suosittele

>>385124
Herravvuanna elokuussa 2018 minuun iski helvetillinen eturauhastulehdus.
Kävin lekurissa testeissä ja sitten urologilla leikkimässä valaisinta ja myös sykkivää sähkömunaa.

Söin yhtä jos toista pilleriä.

Ensin alkuun kävin asiakkailla myymässä juttuja huutaen helvettiä hotellissa yöllä. Ja konttorilla helvetin kovilla neukkarituoleilla istumassa niin, että perse, kyrpä, vasen kives ja vasen reisi meinasivat räjähtää.

Oli siirryttävä vähitellen enemmän ja enemmän etätöihin sitten kipujen, särkyjen ja kusijuoksun vuoksi, mutta jatkoin duunia ja ylipitkiä päiviä.
Iltaisin tilanne oli aikalailla yhtä helvettiä.

Mutta sittemmää jossain lokakuun paikkeilla löysin Netflixistä Trailer Park Boysin. Olin pätkää sieltä täältä nähnyt joskus, mutta en oikeasti katsonut katsonut koskaan. Eka jakso oli, että mitä vittua, katsoisko lisää, niin sun näin. Mutta kun persekiveskyrpä huusi hoosiannaa ja TP Boysin leppoinen ja mukava alkuintro soi niin rauhoittavasti, niin lisää vaan...

Ja sitten niitä katsottiin joka saatanan ilta töiden jälkeen, venyteltiin, vedettiin pillereitä ja luontaistuotteita yhtä sun toista ja mömmöihin meni joku 150-200 euroa kuukaudessa. Mutta Trailer Park Boysin tunnari rauhoitti iltaisin ihmisen mieltä ja lisää jaksoja - ja kaiken kivun keskeltäkin pakko oli nauraa välillä jätkien touhua. Loistavaa kamaa.
Etenkin kun pari tyyppiä muistutti ulkoisesti ja osittain touhuiltaan entisiä työkavereita ja toisaalta siitä trailer park -touhusta tuli maaseudulta parit sukulaisetkin mieleen.

Elämä olisi ollut paljon ikävämpää ilman Trailer Park Boysia.

PS. Keväällä 2019 olin jo siinä kunnossa, että lähdin keväällä Puolaan lomalle ja paikat tykkäsivät Puolan lämmöstä ja lämpimästä ilmapiiristä. Sieltä takaisin konttorille perehdyttämään uutta alaista.

[ 9 viestiä | ]