Raul !!! Raul !!!
Tä? Tä?
Kahvi Kahvi
nomi päivä amigsessa nomi päivä amigsessa
ei oo mun naapuri ei oo mun naapuri
Stalkkerille jauhot suuhun Stalkkerille jauhot suuhun
Samsung Samsung
Kissuttelu 101 Kissuttelu 101
On tää saatana työmaa On tää saatana työmaa
tarkkaa peliä tarkkaa peliä
Marion runkkukäsi Marion runkkukäsi
Nyt on äijä meininki Nyt on äijä meininki
Ranskikset Ranskikset
tarkka ampuja parvekkeella tarkka ampuja parvekkeella
siile :> siile :>
plörs lärä plörs lärä
mitäpä tähän sanois mitäpä tähän sanois
Fuck you gravity, I do what I want Fuck you gravity, I do what I want
tonki tyttöystävän tonki tyttöystävän
plörs plörs
Trump haluaa tämän kuvan poistettavaksi, katso kuva Trump haluaa tämän kuvan poistettavaksi, katso kuva
salapuhelulaite salapuhelulaite
Hampaat esille Hampaat esille
Hiivasieni Hiivasieni
 815 näyttökertaa, 4 viestiä, 7.96 MB, 1 tiedosto, 22.11.2020 20:35:47
[ + 7 - | ]

Tekopyhän määritelmä

[49662] [tekopyhyys.mp4] [7.96 MB] [853x480] [] []

tekopyhä

 · 

ruotsi

(146)  · 

haastattelu

(47)  · 

maahanmuutto

(85)  · 

neekeri

(1359)
22.11.2020 21:05:55
#412032 [+1] Piilota Suosittele

>>412022 Kyse ei olekaan siitä, vaan tekopyhyydestä. Kovasti noihin aikoihin (video on noin viisivuotias) puheissa oltiin sitä mieltä, että auttamishalua löytyy yllinkyllin. Sitten kun olisi pitänyt itse osallistua auttamiseen, oli se sitten majoitusta, kustannuksiin osallistumista, vapaaehtoistyötä tai mitä tahansa, niin yllättäen sen pitikin olla joku muu, jonka pitäisi auttaa, mutta moisen sivuseikan ei saa antaa haitata, vaan kaikki tänne pohjolaan vaan. Meillä on tilaa ja auttajia (tilaa on muilla, ja toiset auttakoon)

22.11.2020 21:46:42
#412060 [+-] Piilota Suosittele

>>412032
Juu ymmärsin kyllä ja ymmärsin jo viisi vuotta sitten. Mulla on ollut aina näkemys asiasta se, että valtio hoitaa pakolaisiin ja turviksiin liittyen asian ja minä osallistun siihen korkeintaan veroja maksamalla. Sellaista pakolaista tai turvapaikanhakijaa ei maahan tule, että kotiini laskisin.

23.11.2020 00:39:52
#412103 [+1] Piilota Suosittele

>>412060 Keskimäärin ihmisillä ei olekaan ongelmaa sen kanssa, että turvapaikkaa vailla olevat sellaisen myös saavat ja eteenpäin autetaan. Sillä ei ole mitään tekemistä asian kanssa.

[ 4 viestiä | ]