>>412022 Kyse ei olekaan siitä, vaan tekopyhyydestä. Kovasti noihin aikoihin (video on noin viisivuotias) puheissa oltiin sitä mieltä, että auttamishalua löytyy yllinkyllin. Sitten kun olisi pitänyt itse osallistua auttamiseen, oli se sitten majoitusta, kustannuksiin osallistumista, vapaaehtoistyötä tai mitä tahansa, niin yllättäen sen pitikin olla joku muu, jonka pitäisi auttaa, mutta moisen sivuseikan ei saa antaa haitata, vaan kaikki tänne pohjolaan vaan. Meillä on tilaa ja auttajia (tilaa on muilla, ja toiset auttakoon)
>>412032 Juu ymmärsin kyllä ja ymmärsin jo viisi vuotta sitten. Mulla on ollut aina näkemys asiasta se, että valtio hoitaa pakolaisiin ja turviksiin liittyen asian ja minä osallistun siihen korkeintaan veroja maksamalla. Sellaista pakolaista tai turvapaikanhakijaa ei maahan tule, että kotiini laskisin.
>>412060 Keskimäärin ihmisillä ei olekaan ongelmaa sen kanssa, että turvapaikkaa vailla olevat sellaisen myös saavat ja eteenpäin autetaan. Sillä ei ole mitään tekemistä asian kanssa.
[
4 viestiä
|
]
⭰
Vedätkö liipaisimesta?
neekerit vittuun suomesta
puna hilkka sarja elo kuva
Oulun valtuuston menoa
Afganistanilainen Juha juhlimassa Talebanin nousua
Seppo Lehto
YLEn tulevat elokuvat
Jenkemiä
pois alta jaffat tulloo
Nigga
Osui höpönappulaan
Jani
unelma
pidä etäisyyttä
arvauspeli
Gernig
Hehe
muinoin egyptissä
Kakkanaamaksi hetkessä
Tätä ei saanut lähettää tiktokkiin😆. Kantttihousut vois kanssa