Erikoinen hissi stuntti Erikoinen hissi stuntti
minun vuoro :3 minun vuoro :3
Auringonlasku Nevalla Auringonlasku Nevalla
Antiquus Scriptum - Skeletons Of Society (A Tribute To Slayer) Antiquus Scriptum - Skeletons Of Society (A Tribute To Slayer)
Jumalauta Japani on hieno maa Jumalauta Japani on hieno maa
Testi Testi
Hellpriest Quotes (with movie tie-ins) Hellpriest Quotes (with movie tie-ins)
pitää huilata välillä :3 pitää huilata välillä :3
sitä ollaan pesulla :3 sitä ollaan pesulla :3
vintagea vintagea
mews :3 mews :3
pyyttoni pyyttoni
anna kun lämmitän sen sinulle :3 anna kun lämmitän sen sinulle :3
Payback Payback
Mega Drive - I Am The Program Mega Drive - I Am The Program
LADYBABY "ニッポン饅頭 / Nippon manju "Music Clip LADYBABY "ニッポン饅頭 / Nippon manju "Music Clip
Daisy Duck Daisy Duck
oon tää apina oon tää apina
Reilukerho Reilukerho
näykkäsi näykkäsi
Byll Byll
Dune - Official trailer Dune - Official trailer
Ajattara - Suru (Official Music Video) Ajattara - Suru (Official Music Video)
Samat kikat käytössä vieläkin Samat kikat käytössä vieläkin
 822 näyttökertaa, 4 viestiä, 7.96 MB, 1 tiedosto, 22.11.2020 20:35:47
[ + 7 - | ]

Tekopyhän määritelmä

[49662] [tekopyhyys.mp4] [7.96 MB] [853x480] [] []

tekopyhä

 · 

ruotsi

(146)  · 

haastattelu

(47)  · 

maahanmuutto

(85)  · 

neekeri

(1369)
22.11.2020 21:05:55
#412032 [+1] Piilota Suosittele

>>412022 Kyse ei olekaan siitä, vaan tekopyhyydestä. Kovasti noihin aikoihin (video on noin viisivuotias) puheissa oltiin sitä mieltä, että auttamishalua löytyy yllinkyllin. Sitten kun olisi pitänyt itse osallistua auttamiseen, oli se sitten majoitusta, kustannuksiin osallistumista, vapaaehtoistyötä tai mitä tahansa, niin yllättäen sen pitikin olla joku muu, jonka pitäisi auttaa, mutta moisen sivuseikan ei saa antaa haitata, vaan kaikki tänne pohjolaan vaan. Meillä on tilaa ja auttajia (tilaa on muilla, ja toiset auttakoon)

22.11.2020 21:46:42
#412060 [+-] Piilota Suosittele

>>412032
Juu ymmärsin kyllä ja ymmärsin jo viisi vuotta sitten. Mulla on ollut aina näkemys asiasta se, että valtio hoitaa pakolaisiin ja turviksiin liittyen asian ja minä osallistun siihen korkeintaan veroja maksamalla. Sellaista pakolaista tai turvapaikanhakijaa ei maahan tule, että kotiini laskisin.

23.11.2020 00:39:52
#412103 [+1] Piilota Suosittele

>>412060 Keskimäärin ihmisillä ei olekaan ongelmaa sen kanssa, että turvapaikkaa vailla olevat sellaisen myös saavat ja eteenpäin autetaan. Sillä ei ole mitään tekemistä asian kanssa.

[ 4 viestiä | ]