#notmyking #notmyking
Ketuttaa Ketuttaa
Jonkun piti tääkin vääntää Jonkun piti tääkin vääntää
banaanikärpäsansa banaanikärpäsansa
Lokinkivittäjät Lokinkivittäjät
maksamme velkaa maksamme velkaa
Vaihtoehtohoito Vaihtoehtohoito
Jontti & Jodarok - Raskaat Saappaat Feat. Sayed Ali Jontti & Jodarok - Raskaat Saappaat Feat. Sayed Ali
antiikkista kyytiä antiikkista kyytiä
Meikä rokkaa! Meikä rokkaa!
Pińata Pińata
Kiitos suojakatoksesta :3 Kiitos suojakatoksesta :3
Nuori mamselli Nuori mamselli
Sisyfos seikkailee Sisyfos seikkailee
Hassu hattu :3 Hassu hattu :3
Perinneruoka Perinneruoka
Taidokas pikku pentu Taidokas pikku pentu
heh heh
Pilli Pilli
Kun baarissa joku heittää selvää vinkkiä Kun baarissa joku heittää selvää vinkkiä
1 1
Good for him Good for him
Hitler tietää Hitler tietää
Sukupuoli Sukupuoli
 1 002 näyttökertaa, 13 viestiä, 0.06 MB, 1 tiedosto, 06.12.2020 22:16:04
[ + 9 - | ]

Sale ja neekerit

[50188] [linnan-juhlat.jpg] [0.06 MB] [714x641] [] []
linnan-juhlat.jpg

sauli

(29)  · 

niinistö

(39)  · 

neekeri

(1360)  · 

keihäs

(7)  · 

linnan

 · 

juhlat

(11)  · 

säätö

 · 

sale

(13)
08.12.2020 11:35:41
#417821 [+-] Piilota Suosittele

>>417819

Mitä tulee hiekka-jengiin ja heidän käyttäytymiseen niin kyllä. Kas kummaa kun ei ole tarvinnut sanoa halaistua sanaa kiinalaisista, japanilaisista, saksalaisista eikä brittiläisistä. Se vaan on silleen.

Voit lähteä aavikolta, mutta aavikko ei lähde sinusta.

09.12.2020 11:31:07
#418158 [+1] Piilota Suosittele

>>417908

Näkemyksillä ei enää tunnu olevan mitään merkitystä. Näkemykset ovat täysin eriäväiset kansalaisten ja hallituksen kanssa. Tehdään niinkuin typerimmäksi nähdään.

09.12.2020 21:59:16 | 21:59:34
#418269 [+-] Piilota Suosittele

>>418158
Ei kun tehdään päätöksiä toisten mieliksi, yleensä heiden joilla on valtaa myös, eikä ihmisten jotka päätöksentekijät ovat päätöksiä tekemään valinneet.

09.12.2020 23:39:51
#418309 [+-] Piilota Suosittele

Jos sinä rakennat kotiisi hyllyn. Se on aluksi tilava ja hyvä-rkenteinen, laajennettava. Juuri sellainen kuin sinä haluat. Hyllyn rakentamin3n maksoi 350 euroa. Kuukausikulut ovat 30 euroa. Nyt hyllysi alkaa pikkuhiljaa täyttyä pikkuhiljaa. Huomaat 70% kohdalla, että lisähyllytilalle on tarvetta. Alat suunnittelemaan lisälaajennusta, joka maksaisi 120 euroa, jonka jälkeen kuukausikulut ovat 65 euroa kokonaisuudessaa.

Naapuritalon vanhempi herra alkaa keskustella kuulemansa perusteella. Että sinulla olisi lisähyllylle tarvetta. Hän ehdottaa, että hän ostaa hyllysi, josta saadulla rahalla voit laajentaa sitä, kun vuokraat sen. Kerrot tämän oman talon asukkaille. Tällä tienataan. Myyt hyllyn naapuritalon isännälle 350 euron hintaan. Saman verran kun maksoi hyllyn rakentaminen. Hän puolestaan lähetti laskun hyllyn vuokrasta. Se on 80 euroa kuukautta kohden sekä suunnittelemasi lisätila mukaanlukien. Talosi asukkaan ovat vihaisia, että menit myymään yhteisillä rahoilla tehdyn hyvän hyllyn. Hinta nousi, sekä hylly ei ole enää talon omistuksessa. Sinä puolestaan kehut sitä, että pääsit toisen talon johtokuntaan mukaan. Homma on siis hyvä.

Tähän päättyi luento suomalaiseata päättäjyydestä.

[ 13 viestiä | ]