Jake Paul on äijä! Jake Paul on äijä!
pienkonemekaanikko magazine pienkonemekaanikko magazine
Antoi ymmärtää Antoi ymmärtää
Luolastolaisen pidätys Luolastolaisen pidätys
Viimeinen pala kakkua Viimeinen pala kakkua
Heimosenkeimo katutappelussa Heimosenkeimo katutappelussa
luolasto videochat luolasto videochat
Kidutuksen historiaa Kidutuksen historiaa
Viisaita sanoja Viisaita sanoja
Puola Puola
Kohta tehdään varoilmoituksia Kohta tehdään varoilmoituksia
suhinaa metsässä suhinaa metsässä
Einstein Einstein
Hybs! Hybs!
Minun valinta Minun valinta
juustovaras juustovaras
Tupperware Tupperware
Olet rasisti Olet rasisti
Raiskaaja liesi Raiskaaja liesi
MGS: Crag MGS: Crag
greta greta
Hieno asennus hermanni Hieno asennus hermanni
Wolttikuski tulee Wolttikuski tulee
Tassut ylös Tassut ylös
 702 näyttökertaa, 5 viestiä, 3.73 MB, 1 tiedosto, 12.02.2021 03:30:09
[ + 5 | ]

Siinähän se sitten tuli taas

[51721] [tiedosto.mp4] [3.73 MB] [426x238] [] []

eu

(63)  · 

kusetus

(54)  · 

vanhanen

(8)
12.02.2021 11:22:31
#438244 [+-] Piilota Suosittele

Italia kiertää veroja 190 Miljardin euron edestä vuosittain. Eikö olekin kivaa? Suomessaa luku on arvioitu olevan 10 Miljardia euroa.

12.02.2021 14:19:21
#438310 [+-] Piilota Suosittele

Onko Matti Vanhasen mielestä Italia ja Suomi jossain asiassa samalla viivalla? Italia on korruptoitunut vihonviimeinen persereikä jossa mafia kerää käytännössä veroja kaikilta. Suomi taas on ainakin toistaiseksi pohjoismainen hyvinvointivaltio jossa korruptio on verrattain vähäistä ja ihmiset maksaa kiltisti veronsa. Muuttuuko Italia tai Espanja hyvinvointivaltioksi sillä, että niitä palkitaan huonosta talouden hoitamisesta tälläisellä elpymispaketilla joka on puhdas tulonsiirto massiivisille virkamieskoneistoille?

12.02.2021 16:22:18
#438343 [+-] Piilota Suosittele

>>438310
Muuttuuko Italia tai Espanja hyvinvointivaltioksi sillä, että niitä palkitaan huonosta talouden hoitamisesta tälläisellä elpymispaketilla

En tiedä. Miten kävi kreikan kanssa? Vitutti niin armottomasti se kase että en ees jaksanu selvittää, kun on n. 99,999% todennäkösyys että kaikki rahat meni ja mitään ei tuu takas.
"Me tienataan tällä." - Urpilainen & Käteinen, vai ketä siinä nyt olikaan, saatto olla myös Stubb. ~joskus greigan gasen aigaan

[ 5 viestiä | ]