>>448847 Aika ristiriitaista.. ''harmillista, että tämä meni Rotterdamiin, mutta tämä on osa vihreää siirtymää.'' Koska Marin antaa lausunnon, jossa on jotain järkeä? Varmaan laskettavissa yhdellä sormella.
Jos Rotterdamissa tehdas on lähempänä sekä raaka-aineita, että ostajia, niin mikä on se logiikka jolla Nesteen olisi pitänyt pystyttää jalostamo suomeen?
>>448876 Minusta tuo Sanna on tuollainen perus täti-ihminen. Huomaa paremmin, kun se kävelee. Mutta ihan sama miltä näyttää, kun se osaaminen olisi se ratkaiseva tekijä?
>>449037 Näin sen pitäisi mennä. Nyt elvytyspakettien, EU:n, keskuspankkien ja sosialistien linja tuottaa niin paljon tulonsiirtoja, ettei oikea markkinatalous pääse toimimaan kuin sen pitäisi.
Sama peruste kuin muissakin asioissa. Verotulojen kasvu. Esim. alkoholia viedään ulkomaille, jotta sitä voidaan ostaa tänne takaisin. Siitä olisi maksettava panimovero sekä vero. Samalla logiikalla. Vihreätä siirtymää nääs sekin.
[
20 viestiä
|
]
⭰
sanna marin
Ohopsista.
linnanjuhlat
marin
sanna marin
Sokoksen Sanna.
Masterchef party time
sannan palvojat
Kukkuu..
jauhojengi
sanna marin
Sanna tiedottaa
Marin ei viesti lain vaatimalla tavalla
Eduskunnan kyselytunti
eroavaisuudet
nyt on aika elää
iltasanomat
Marin saa tiedon jo ennen tapaturmaa
Yle propagandaa taas 15.
vaalit
vodquila
tattoo
käsi taskuun
Demariäänestejä, kun Sanna Marin kertoo mitä huulipunaa käyttää