Black wabbit Black wabbit
Witold Pilecki - Inmate 4859 Witold Pilecki - Inmate 4859
Tässä on todellista asiaa ruokavaliosta Tässä on todellista asiaa ruokavaliosta
Kuvaotokset #4 Kuvaotokset #4
Surffari Surffari
Risupossu Risupossu
Gay Gay
Jos kuitenkin Jos kuitenkin
Olet loputettu Olet loputettu
Taidetta Taidetta
anna sormesi :3 anna sormesi :3
Ilme Ilme
Virgin Madventures vs Chad Seikkailija Virgin Madventures vs Chad Seikkailija
homosaatio homosaatio
Le truck Le truck
Ei paljon hotsita enää elää tällä planeetalla Ei paljon hotsita enää elää tällä planeetalla
Tiesittekö että pääsiäissaaren pääpatsaiden alla on ruumiita Tiesittekö että pääsiäissaaren pääpatsaiden alla on ruumiita
Peruskommari Peruskommari
Paint-joulukalenteri: luukku 19 Paint-joulukalenteri: luukku 19
Joulu on taas, joulu on taas Joulu on taas, joulu on taas
Maastoauto Maastoauto
kal kal
gurun opit gurun opit
Paita Paita
 664 näyttökertaa, 10 viestiä, 0.21 MB, 1 tiedosto, 03.04.2021 09:22:35
[ + 3 | ]

Mestari

[52816] [tiedosto.jpg] [0.21 MB] [1416x1155] [] []
tiedosto.jpg

jussi halla-aho

(60)  · 

mestari

(37)
03.04.2021 09:29:20
#453241 [+-] Piilota Suosittele

''Halla-ahon kannatus ponnistaa Scriptasta, analyyttisestä ja periksi antamattomasta otteesta sekä kansan alati kasvavasta vitutuksesta, vaikka häntä on jatkuvasti lyöty mediassa kuin vierasta sikaa.

Sanna Marin on satenkaariperheessä kasvanut nuori ja korkeakoulutettu vasemmistolaisliberaali naispoliitikko, jota on poliittisesti soveliaan taustansa takia käsitelty mediassa silkkihansikkain. Suurempi yleisö kuuli hänestä vasta Rinteen sairastumisen ja SDP:n puheenjohtajakisan puhkeamisen myötä.

Kummalla on enemmän "orgaanista", siis omilla ansioillaan, saatua kannatusta ja kummalle tämä kannatus on pikemminkin luotu myötämielisen mediakäsittelyn ja -kuvan luomisen avulla?''

03.04.2021 14:09:45
#453292 [+-] Piilota Suosittele

Sanna-kultti on rakentamalla rakennettu kun taas Jussi on halunnut eroon henkilökultista.

Sannan kulttia on rakennettu esimerkiksi seuraavasti: Voguen kansikuvia, suuri dekoltee, korujen esittelyä, tarkasti harkitut kuvat jne. Sanna välttelee ikäviä vastauksia ja asioita siksi, ettei Sanna-kultti sulaisi (tästä on myös Iltalehdessä puhuttu). Sanna ei hyväksy eikä suvaitse muita SDP:n isoja nimiä eikä puhu niistä, koska ne romuttaisivat kulttia.

Jussi taas on moneen kertaan sanonut, että ei pidä mestari-nimityksestä ja moneen kertaan muistuttanut, kuinka tärkeitä ja hyviä muita PS:n johtohahmoja on (mm. Purra).

04.04.2021 09:21:31
#453498 [+-] Piilota Suosittele

>>453309

Kyllä pitää. Asioista ei saa kirjoittaa. Niistä ei saa puhua. Jos kuitenkin puhut niin olet rasisti-natsi.
Kohta käyttöön tuleva laki mahdollistaa naisen tehdä hyökkäyksiä miestä kohtaan. Saanee siitä normaalin tuomion toki. Mutta kun mies tekee tämän niin hänelle tulee toisenlainen tuomio, koska lain mukaan naista ei saa kritisoida millään tavalla.

[ 10 viestiä | ]