Hemmetin rinkulat Hemmetin rinkulat
boobs boobs
Kaikki lisäämään nyt! Kaikki lisäämään nyt!
Uhrilampaat romanttisena komediana Uhrilampaat romanttisena komediana
Luukku 9: Jouluiset muurahaiset päällekkäin jouluisessa mökissä. Luukku 9: Jouluiset muurahaiset päällekkäin jouluisessa mökissä.
vaippa turri vaippa turri
Life hack Life hack
Hömph Hömph
Puolapuut Puolapuut
pettymys pettymys
joulu2020 joulu2020
Ei taas Ei taas
Tyäukot tauolla Tyäukot tauolla
2b tissit 2b tissit
Tonttu haluaa jätskiä Tonttu haluaa jätskiä
Ihana nainen Ihana nainen
Cyberpunk 2077 Cyberpunk 2077
Punainen risti tiedottaa Punainen risti tiedottaa
Entinen vihreiden kansanedustaja (1987-95) EERO PALOHEIMO Entinen vihreiden kansanedustaja (1987-95) EERO PALOHEIMO
poskaria poskaria
Risto häppääjä Risto häppääjä
wowi ukko wowi ukko
Jokeri Jokeri
En puske! En puske!
 674 näyttökertaa, 11 viestiä, 0.22 MB, 1 tiedosto, 03.04.2021 16:14:38
[ + 1 | ]

Jiri Keronen

[52823] [tiedosto.jpg] [0.22 MB] [719x741] [] []
tiedosto.jpg

jiri keronen

03.04.2021 16:27:46
#453315 [+-] Piilota Suosittele

Aika naurettava kommentti Merjalta. Kyllä nuo palvelut katettaisiin huomattavasti paremmin, jos ei lahjoitettaisi toistuvasti rahaa muille EU maille ja kehitysapuun, sun muuhun suhmurointiin. Tiukkoina aikoina, kuten nyt, pitäisi esim taide- ja kulttuurialan, kehitysavun, vihapuheen jne. rahoitus katkaista määräajaksi valtion taholta kokonaan

04.04.2021 00:12:20
#453428 [+1] Piilota Suosittele

Merjalla on jäänyt levypäälle, sanoma on vain vanhentunut yli 20 vuotta sitten.
Mikä vitun auraus?
Täällä näkyi ehkä kerran joulukuus aura ukko joka veti kyl jalkakäytävän puhtaaks mut ei voinu hiekoittaa sit yhtään.
Teiden kunnossapito on yksi vitsi tässä maassa, joka vuosi kerätään polttoaine & ajoneuvo veroja miljardeja ja tie infra vaatisi ylläpitoon & peruskunnostuksiin 1,2-1,9 miljardia vuodessa, mutta mitä vielä varoja jyvitetään 0,5-0,7 miljardia, mikä tarkoittaa että tieinfran korjausvelka kasvaa joka vuosi vain lisää.
Sitten meillä on kaiken maailman manne bernereitä liikennemisseinä ideoimassa asfaltti tiet sorateiksi visioita joka pistää vain vituttamaan kun kelirikon aikaan ajaa soratiellä kuralätäkköön joka onkin 40cm syvä vedellä täyttynyt railo.
Hei hei muutama satku korjaamolle.
Verovaroin kustannettu julkinen terveydenhuolto on todellakin joissain kohdin täysi vitsi, ei mikään ihme että terveyskeskus vääntyy kansan keskuudessa arvauskeskukseksi kun lääkärit eivät halua tai voi määrätä "kalliita" tutkimuksia, vaan vetävät mutulla diagnooseja.
Joten kyllä sen ryöstöpolitiikan saalista voisi paremminkin käyttää kuin jakaa kehitysapuna maailmalle, asumistukena sijoittajille jne varsinkin kun täällä olisi paljonkin korjattavaa niillä rahoilla.

[ 11 viestiä | ]