Cvmcvmcvm Cvmcvmcvm
junsi ;_; junsi ;_;
Buns Buns
#masshypnosis #masshypnosis
Pikku lääkäri Pikku lääkäri
Muumien Outo Retkiseikkailu Muumien Outo Retkiseikkailu
Based Based
Tero Ja Minä Tero Ja Minä
minecraft minecraft
Herättää hieman kysymyksiä Herättää hieman kysymyksiä
eikö olekkaan einää hauskaa eikö olekkaan einää hauskaa
Are you kitting me? Heräile keskenäsi huumon >:3 Are you kitting me? Heräile keskenäsi huumon >:3
Ballbuster Ballbuster
Catboykami Catboykami
hyvin toimii hyvin toimii
cosplay cosplay
Muistaako jonnet pleikkarin? Muistaako jonnet pleikkarin?
jeejee jeejee
Filippus Komea Filippus Komea
miten pitkä :3 miten pitkä :3
kuva arvoitus kuva arvoitus
Björn innostu räppäämään Björn innostu räppäämään
Austraalian isoin cuck löytynyt Austraalian isoin cuck löytynyt
kynät kynät
 752 näyttökertaa, 11 viestiä, 0.22 MB, 1 tiedosto, 03.04.2021 16:14:38
[ + 1 | ]

Jiri Keronen

[52823] [tiedosto.jpg] [0.22 MB] [719x741] [] []
tiedosto.jpg

jiri keronen

03.04.2021 16:27:46
#453315 [+1] Piilota Suosittele

Aika naurettava kommentti Merjalta. Kyllä nuo palvelut katettaisiin huomattavasti paremmin, jos ei lahjoitettaisi toistuvasti rahaa muille EU maille ja kehitysapuun, sun muuhun suhmurointiin. Tiukkoina aikoina, kuten nyt, pitäisi esim taide- ja kulttuurialan, kehitysavun, vihapuheen jne. rahoitus katkaista määräajaksi valtion taholta kokonaan

04.04.2021 00:12:20
#453428 [+1] Piilota Suosittele

Merjalla on jäänyt levypäälle, sanoma on vain vanhentunut yli 20 vuotta sitten.
Mikä vitun auraus?
Täällä näkyi ehkä kerran joulukuus aura ukko joka veti kyl jalkakäytävän puhtaaks mut ei voinu hiekoittaa sit yhtään.
Teiden kunnossapito on yksi vitsi tässä maassa, joka vuosi kerätään polttoaine & ajoneuvo veroja miljardeja ja tie infra vaatisi ylläpitoon & peruskunnostuksiin 1,2-1,9 miljardia vuodessa, mutta mitä vielä varoja jyvitetään 0,5-0,7 miljardia, mikä tarkoittaa että tieinfran korjausvelka kasvaa joka vuosi vain lisää.
Sitten meillä on kaiken maailman manne bernereitä liikennemisseinä ideoimassa asfaltti tiet sorateiksi visioita joka pistää vain vituttamaan kun kelirikon aikaan ajaa soratiellä kuralätäkköön joka onkin 40cm syvä vedellä täyttynyt railo.
Hei hei muutama satku korjaamolle.
Verovaroin kustannettu julkinen terveydenhuolto on todellakin joissain kohdin täysi vitsi, ei mikään ihme että terveyskeskus vääntyy kansan keskuudessa arvauskeskukseksi kun lääkärit eivät halua tai voi määrätä "kalliita" tutkimuksia, vaan vetävät mutulla diagnooseja.
Joten kyllä sen ryöstöpolitiikan saalista voisi paremminkin käyttää kuin jakaa kehitysapuna maailmalle, asumistukena sijoittajille jne varsinkin kun täällä olisi paljonkin korjattavaa niillä rahoilla.

[ 11 viestiä | ]