SKP ! SKP !
triggeröityä vai eikö triggeröityä triggeröityä vai eikö triggeröityä
Siveä nukkuminen Siveä nukkuminen
ottaa etteen ottaa etteen
Mukava paikka Mukava paikka
Hyvää joulua! Hyvää joulua!
Lumiukko Lumiukko
määv :3 määv :3
VLC-Windows VLC-Windows
Joulupukki Joulupukki
Terve parisuhde on terve Terve parisuhde on terve
kuulee stereona kuulee stereona
Kokoelma Kokoelma
Jouluinen glögi Jouluinen glögi
Täs sarjakuvas pitää tietää luukku 23 Täs sarjakuvas pitää tietää luukku 23
Karatepukki Karatepukki
Jouluvalot asennettu Jouluvalot asennettu
Pro tournament :3 Pro tournament :3
I jomfruens tegn / Härkää sarvista (1973) I jomfruens tegn / Härkää sarvista (1973)
Rotunaiset Rotunaiset
Hyödytön Hyödytön
Japani Japani
Jesse, tuo silokkeja vetävä liiman imppaaja hippi Jesse, tuo silokkeja vetävä liiman imppaaja hippi
Kissaihmiset Kissaihmiset
 645 näyttökertaa, 6 viestiä, 0.05 MB, 1 tiedosto, 25.04.2021 10:34:14
[ + 1 | ]

Perskeko, suomen myyjät

[53321] [tiedosto.jpg] [0.05 MB] [629x417] [] []
tiedosto.jpg

kokoomus

(98)  · 

persut

(245)  · 

keskusta

(52)  · 

suomi myyty

 · 

saitteko mitä tilasitte

25.04.2021 13:22:56
#458783 [+-] Piilota Suosittele

Vaalipaniikkia ilmassa.

1) Kuvat kiteytyvät Keskustaan. Mainitulla Kempeleen kunnanjohtajalla on Sipilään tiiviit välit ja Keskusta mielessä

2) Päinvastoin kuin esimerkiksi Takaboxi-Peksun tapauksessa, pakolaisvaelluksessa ei roudattu tänne porukkaa. He vain tulivat. Kannattaa muistaa asiaa väärentämättä, että tuolloin koko Euroopan halki kulki mieletön määrä porukkaa - porukkaa, joka olisi pitänyt pysäyttää rajalle jo Eurooppaan tullessa.

Sen sijaan Haaviston suurissa lentoretkissä oikein hakemalla haettiin terroristeja 400 000 eurolla Suomeen.

Ohisalon pössypäissään tehdyistä luvuista, kuinka paljon integroitumattomia, työttömiä työnhakijoita ulkomailta pitäisi tänne tuoda veroprosenttia nostamaan, ei edes kannata puhua.

25.04.2021 14:16:34
#458801 [+-] Piilota Suosittele

>>458765
Ei tainnut kukaan saada tuolta hallitukselta haluamaansa. Erittäin herkullisena pidän sitä että tuo mainittu majoitus ei koskaan tapahtunut ja lopuksi se myi koko talon pestäkseen kätensä koko jutusta

>>458766
Miksi ei saisi ulista? Eikö argumentti ole että kun kaikista niistä tuolloin tukevasti hallituksessa istuneista persuista tuli sittemmin sinisiä eivätkä ne siten enää vaikuta nykyiseen perseuteen - tai, kuinka sattuikaan, mihinkään politiikkaan enää ollenkaan - niin olisi jotain edellytyksiä että sama ei tapahtuisi uudelleen

[ 6 viestiä | ]