Outoja kuvasia maailmasta Outoja kuvasia maailmasta
Nuuskamuikkunen herkistelee. YKSIN Nuuskamuikkunen herkistelee. YKSIN
L-sana L-sana
Reijo Koiras hikipediassa Reijo Koiras hikipediassa
Stalin oli cancel-kulttuurin edelläkävijä! Stalin oli cancel-kulttuurin edelläkävijä!
sauna marin eiku,,, sauna marin eiku,,,
Tynkkysen kimppuun hyökättiin taas Tynkkysen kimppuun hyökättiin taas
Ei meillä ole korruptiota.. Ei meillä ole korruptiota..
1936 Hitlerin anomus maailmalle: Ollaan ystäviä 1936 Hitlerin anomus maailmalle: Ollaan ystäviä
huussi huussi
Ihana nainen Ihana nainen
Parempaa sakemannien sotamatskua kuin Sonjalta Parempaa sakemannien sotamatskua kuin Sonjalta
Sanna Marin Sanna Marin
Tuu neekeri million vaan koittaa niin katotaan Tuu neekeri million vaan koittaa niin katotaan
Joulukalenteri Luukku 8 Joulukalenteri Luukku 8
Siis hyi saatana Siis hyi saatana
Sanna Sanna
Jussi taas. Jussi taas.
Siivooja hoitaa >:3 Siivooja hoitaa >:3
Vihervasemmiston uusin vaalimainos Vihervasemmiston uusin vaalimainos
Vai ei rokote toimi? Auts töks töks Vai ei rokote toimi? Auts töks töks
????? ?????
ex-lax ex-lax
joulu tulee taas,,, joulu tulee taas,,,
 1 017 näyttökertaa, 20 viestiä, 15.6 MB, 1 tiedosto, 19.07.2021 00:10:37
[ + 4 | ]

Mitäs vittua

[55287] [tiedosto.mp4] [15.6 MB] [656x480] [] []

laulu

(90)  · 

nainen

(2033)  · 

mari

(5)  · 

tanssi

(135)  · 

marina devjatova

20.07.2021 00:17:08 | 00:19:25
#481934 [+-] Piilota Suosittele

>>481907

Olin aikonaan yliopistolla duunissa tilapäisesti. Siellä oli lappalaisten oma kolhoosi josta kuulu aina ilonen puheensorina ihimisten kielellä. Ku kuulivat oven avvautuvan niin kaikki vaihto siihen mongerrukseensa. Yhen kerran yks suostu mulle puhumaan siellä ku päivittelin konneita. Kysy, että ossaisinko laittaa sen uuteen tietsikkaan samanlaisen lappalaisen näppäimistön minkä joku aikasempi työntekijä oli osannu sille ohojelmoida. Ei kelevannu tavallinen näppiksen asettelu mille tahansa saamen murteelle. Ei sitten sen tarkemmin osannu kertua mitä halus niin no en osannu tehä vastaavaa viritelmää. Petty, saatana. Sen jäläkeen(kään) siellä ei ykskään morjenstanu vaan tarkotuksella tuijottelivat seiniä ku kohattiin. Enkä muuten ollu ainu joka huomas saman jutun. Harvemmin on joutunu livenä näkemään niin ylimielistä ali-ihmismäistä porukkaa. Ja kiintiöllähän ne kaikki vittusaatanat siellä oli duunissa.

20.07.2021 03:16:16
#481988 [+-] Piilota Suosittele

>>481964
Lappalaiset on valakosia mustalaisia. Monta vuotta vinkuvat ja valittivat, että niiden kulttuuri omitaan ja sitä sun tätä. Sitte ku tyypit lopetti niiden rihkaman ostamisen niin alakovat valittamaan, että ku kukaan ei osta niitä kadulta löytyneitä oksanpätkiä noitarumpuina. Ainu hyvä lappalainen on jatkeena poronkäristyksessä.

06.09.2021 16:29:07
#498128 [+-] Piilota Suosittele

>>498074
En niin väittänytkään. Kirjoitin alle lappalaistyde.

>>498082
Volgansuomalainen kuulostaa venäläiseltä. Minua ei haittaisi jos puolisoni olisi venäläinen tai edes afrikkalainen, kunhan ei manne tai somali.

[ 20 viestiä | ]