Periaatteen mies Periaatteen mies
Valitse "nainen" Valitse "nainen"
Exä kysymys Exä kysymys
Tässä teille kissekuva... Tässä teille kissekuva...
ei ole hyvä tämä ei ole hyvä tämä
Nettisivut Paavo Pesusienen esittäminä Nettisivut Paavo Pesusienen esittäminä
Naomi ja NASA Naomi ja NASA
Ou nou Ou nou
Venäläisiä vapauttajia Venäläisiä vapauttajia
Rahdin lastaus Rahdin lastaus
Saisinko esitellä... Saisinko esitellä...
Väärä parkki Väärä parkki
Origameja Origameja
Bileet Bileet
Pornogifu Pornogifu
Jazz Jazz
Ei ees purru... Ei ees purru...
Jekku Jekku
Audienssisi on päättynyt, huumon. >:3 Audienssisi on päättynyt, huumon. >:3
Ryntökaari Ryntökaari
Ankronikka Ankronikka
Löysi kutsumuksensa :3 Löysi kutsumuksensa :3
Nahkatakki Nahkatakki
Vähemmän kolutut polut Vähemmän kolutut polut
 611 näyttökertaa, 12 viestiä, 0.44 MB, 1 tiedosto
20.08.2021 16:03:52
[ + 14 - | ]

Ryppy ja Pikku-Pertti katsovat televisiota osa II

[55945] [ryppy_ja_pikku-pertti_katsovat2.jpg] [0.44 MB] [850x567] [] []
ryppy_ja_pikku-pertti_katsovat2.jpg

ryppy

(46)  · 

taliban

(14)
20.08.2021 16:34:35
#491895 [+-] Piilota Suosittele

kuinka suuri osa Suomen sankareista pelastaisi itsensä ja jättäisi muut oman onnensa nojaan vastaavassa tilanteessa?

Kaikki

20.08.2021 17:54:36
#491929 [+1] Piilota Suosittele

Niin totta, niin totta.

Toki sen olisi voinut mainita, että suuri osa pakenijoista on talibanin kannattajia, jotka haluavat paremman ja ilmaisen elintason maahan, kun sellainen mahdollisuus ohessa syntyy. Unohtamatta, että osa näistä on taliban-taistelijoita.

20.08.2021 21:24:55
#491996 [+1] Piilota Suosittele

Jos jenkit ois kouluttanu 300k naista, näiden velliperseiden sijaan, niin talibanit kykkis edelleen luolissaan. Jos yksikään niistä apinansikiöistä ois ylipäänsä elossa.

21.08.2021 10:04:46
#492187 [+-] Piilota Suosittele

>>491886 Tässä nähdään minkälaisia ihmisiä näiden puolustajat on. Se että sinä et jäisi pelastamaan naisia ja lapsia, ei tarkoita että maailmassa ei olisi ihmisiä jotka niin tekisivät. Ja kyllä, oletan että peilaat kommenttisi itsestäsi ja roskasakki tuttavapiiristäsi, koska et helvetissä sitä ainakaan perusta tietoon muiden ihmisten ajatuksista ja tekemisistä.

21.08.2021 10:59:35
#492192 [+-] Piilota Suosittele

>>492188 Perustat "tietoosi" vaikka kirjoitat näin: "Itse kukainenkin voi kertoa edes yhden tilanteen, jossa olisi pelastanut jonkun naisen tai lapsen ja jäänyt itse kuolemaan." Tuossa ihan selvästi oletat ettei tälläisiä tilanteita ole paljon ihmisille täälläpäin tapahtunut. Silti oletat tietäväsi mitä muut ihmiset ajattelevat ja tekisivät tuollaisissa tilanteissa. Melkoista mutu-tietoa. Jos sinulla ei ole asiaoita/ihmisiä joiden puolesta taistella ja vaikka kuolla, niin ei edelleenkään tarkoita ettei niitä muilla voisi olla. Toivottavasti olet vähemmistöä ajatuksiesi kanssa Suomessa.

[ 12 viestiä | ]