Mökillä Mökillä
Oon toi koivu Oon toi koivu
Ei kannattaisi kierrättää Ei kannattaisi kierrättää
RthR - Neon Jungle RthR - Neon Jungle
Isä Isä
Setämiehen märkä uni Setämiehen märkä uni
kalliolla kalliolla
Balkanin barbi Balkanin barbi
ismon ja sepon huutikset ismon ja sepon huutikset
hapsi suihkuusa hapsi suihkuusa
Herknua tullssa Herknua tullssa
simba nyt vittu :D simba nyt vittu :D
Porkkanaa tarjolla Porkkanaa tarjolla
Pöllö Pöllö
Valupertti perjantaina klo 21.01 Valupertti perjantaina klo 21.01
Ettei tarvi enää toiste kertoa teille apinoille Ettei tarvi enää toiste kertoa teille apinoille
kohta tulee lumet :3 kohta tulee lumet :3
bändi bändi
nakki suolakurkku paprika sipuli hyytelö nakki suolakurkku paprika sipuli hyytelö
fillarikaistalla norkoilijat fillarikaistalla norkoilijat
Kissan seikkailut Kissan seikkailut
Kops Kops
Tupakkia Tupakkia
HANS HANS
 510 näyttökertaa, 6 viestiä, 0.16 MB, 1 tiedosto, 28.09.2021 20:52:17
[ + 7 - | ]

Vihreät de gröönä ding dong!

[57015] [20210928_205130.jpg] [0.16 MB] [1600x900] [] []
20210928_205130.jpg

28.09.2021 22:50:14
#504540 [+-] Piilota Suosittele

Suojeleltu.... maahantuotiin.... ksshhh....

Ai niin, pitäisi itsekin laittaa silmälasit päähän, niin näkisi ruudun moninkertaisesti paremmin.

29.09.2021 16:30:32 | 16:33:41
#504594 [+-] Piilota Suosittele

>>504519
Mun mielestä ei voi äänestää väärin. Ihmiset on erilaisia, esimerkiksi Räsäsen pysyy eduskunnassa lähinnä uskovaisten ansiosta. Vihreitäkin äänestetään, sillä ketä muuta pitäs äänestää jos ympäristö on äänestäjälle tärkein kysymys? SDP ei ole tässä asiassa lähellä äänestäjää, joten ymmärrän täysin miksi äänestää vihreitä. Tai vaikkapa nyt, ne jotka haluaa laillistaa ja/tai dekriminalisoida kannabiksen niin sanoppa ketä muuta äänestää kuin vihreitä?

Eli ei mikään ihme että ne saa mukavasti ääniä.

E:
No okei, typerin perustein voi äänestää. Jos ei vaikkapa itse tiedä asioista tarpeeksi ja menee mutulla. Tästä on yli 10v aikaa, kun oli presidentinvaalit. Baarissa joku huru-ukko puhu kovaan ääneen että hän äänesti Veltto Virtasta koska hallitus päättää kaikesta ja on ihan sama kuka on presidenttinä.

Teki kyllä mieli huomattaa että hallitus säätää sisäpolitiikkaa ja presidentti taas hoitaa edustaa ulkopolitiikkaa. Voin vaan kuvitella, miten Veltolla tulee vetelät housuun ku pitäis Putinin kanssa puhua rajaloukkauksista sekä Suomen suhtautumista kabulin tyyppisiin asioihin.

29.09.2021 20:12:29
#504622 [+1] Piilota Suosittele

>>504594
Toki saa ja pitääkin äänestää omaa kannattajakuntaa ja sitä justiinsa tarkotin. Jotku on koko suvun voimin aina äänestäneet puoluetta X eikä vois koskaan kuvitellakaan äänestävänsä oman ajattelumaailmansa mukaan. Baareissa jätkät örisee, että heidän äänillään herrat ei Helsingissä hillu mutta samalla valittavat ja itkevät miksi ei ole hyviä politrukkeja siellä. No ei varmasti ole niille mieleisiä ku eivät viiti etes yrittää saaha niitä sinne.

Yks tuttu aikonaan tuli suvusta missä aina äänestettiin X-puoluetta ja seki aina äänesti kuten muukin suku. Kerran sitte sattu oleen jotku vaalit niin kysy, että lähtisinkö käyttämään sitä äänestämässä että se aikoo kerranki äänestää oman mielensä mukaan. Tuli lopulta takasi hilijasena ja kyssyin, että saikko äänestettyä. Lähinnä kuiskaamalla vaan vastas, että äänestin taas X:ää. Ihme tollo. Jos ei halunnu äänestää niitä niin silti vaan piti kuitenki tehä sukulaisten tavalla.

29.09.2021 22:51:13
#504645 [+-] Piilota Suosittele

vihreet on nykyään vitsi. se oli aikaa kun ketjuilla köyttivät itsensä kaivinkoneeseen ja oli siellä paripäivää. nykyään vaan ulisee.

[ 6 viestiä | ]