pörriäinen pörriäinen
Pallini Pallini
???????????????? ????????????????
Mitä kuukautiset ovat? Mitä kuukautiset ovat?
Krooh pyyh :3 Krooh pyyh :3
Muistakaa nyt ne saatanan heijastimet liikenteessä Muistakaa nyt ne saatanan heijastimet liikenteessä
Päärynä Pasi Päärynä Pasi
Häkkinen Häkkinen
Hehe Hehe
Hauska neekeri Hauska neekeri
Neekerit Neekerit
Pride vaipat Pride vaipat
Mikä puolue ajaa ihmisten etua? Mikä puolue ajaa ihmisten etua?
Isän kirjevaaka Isän kirjevaaka
Korona kuolema Korona kuolema
Paras rulla Paras rulla
Behemoth - Slaves Shall Serve (OV) Behemoth - Slaves Shall Serve (OV)
Imetän julkisesti Imetän julkisesti
pölkkypää pölkkypää
Kenway naisena Kenway naisena
Sopsy Sopsy
Kemi Kemi
Pasi Viheraho varoitusmerkit Pasi Viheraho varoitusmerkit
YLE tekee luolastolaisellekki suunnattua ohjelmaa YLE tekee luolastolaisellekki suunnattua ohjelmaa
 1 007 näyttökertaa, 6 viestiä, 1.56 MB, 1 tiedosto, 18.10.2021 00:06:42
[ + 10 - | ]
👑 Plussatuin 18.10.2021.

fetapiirakka

[57481] [sanna-marinin-fetapiirakka.png] [1.56 MB] [843x843] [] []
sanna-marinin-fetapiirakka.png

fetapiirakka

 · 

sanna marin

(350)
18.10.2021 18:43:56 | 18:46:02
#508952 [+2] Piilota Suosittele

>>508899

Soitas nyt ensin HUS:iin tai vaikka TAYS:iin ja kysy, ketkä tällä hetkellä ovat sairaalahoidossa saati tehohoidossa ja mikä on rokottamattomien ja rokotettujen suhde.

Todellisuus on, että rokottamattoman todennäköisyys päätyä sairaalaan ja teholle on megaluokkaa suurempi kuin rokotetun.
Ilman foliohattua tästä voi lukea monesta lähteestä ja lukea HUS:in ja TAYS:in vastuuhenkilöiden lausunnot asiasta.

Mitä tulee sitten rokotettujen sairaalaan päätymiseen, niin tämäkin on selitetty kyllä hyvin tarkasti vaikkapa Iltalehdessä.
Ihan esimerkkeinä asiasta on väärin tehty rokotus, sitten vaikuttavia tekijöitä ovat liian pieni tai liian suuri lihasmassa, lääkitys joka vaikuttaa negatiivisesti koronarokotteeseen alentamalla sen tehoa jne. Vaikka riski on megaluokkaa pienempi, on se silti olemassa ja luvut nousevat, koska yhteiskuntaa on nyt avattu ja jälleen liiankin kovalla vauhdilla.

Ja sitten kun huomioi edellä olevat + muut rokotteen tehoa alentavat seikat, niin on hyvin luontaista että kun tuplarokotettujen määrä alkaa huidella 70 prosenttia rokottamattomien jäädessä vähemmistöön, niin vaikka rokottamattomilla on megaluokkaa suurempi riski joutua sairaalaan, niin sairaalahoitomääriin alkaa väkisin lukujenkin valossa tulemaan tuplarokotettuja tapauksia, joissa rokotesuoja ei ole tarpeeksi suuri esim. aiemmin mainituista syistä yhdistettynä riskiryhmien moninkertaisiin riskeihin.

Maailmalla lisäksi on maita, jotka tuplarokottivat väestön todella nopeasti, mutta koska rokotesuoja alkaa laskemaan ajan myötä kuten monen muunkin rokotteen kanssa on, niin koronan jyllätessä maailmalla, se tulee takaisin pyörimään myös tuplarokotettujen maihin (erityisesti ja enemmän rokottamattomien vuoksi) ja kun rokotesuoja on jo ehtinyt laskemaan, riski sairastua taas kasvaa ilman uutta tehostetta.

Moni rokottamaton vain tuntuu mouhuavan mouhuamisen ilosta ja jättää tiedot lukematta tai sisäistämättä.

18.10.2021 21:24:07
#508963 [+-] Piilota Suosittele

Siis kuvasarjan tekijällä on peppukipua kun mitään ei tehdä, paitsi fetaa, ja rajoituksia sekä passi :D :D :D :D :D

[ 6 viestiä | ]