Hyvä kysymys Hyvä kysymys
thug life thug life
kärsivällisiä oppilaita ja börheitä :3 kärsivällisiä oppilaita ja börheitä :3
totuus lasten suusta totuus lasten suusta
Sale Sale
Naurunappulasarjis Naurunappulasarjis
Antifa Antifa
Hän on tullut takaisin Hän on tullut takaisin
Vintage pieru Vintage pieru
Zimbabwe Zimbabwe
Timecop1983 - Tonight Timecop1983 - Tonight
Ampiaiselle kyytiä Ampiaiselle kyytiä
Fingerpori Fingerpori
Rouva epäilystuli Rouva epäilystuli
Kutsui Kutsui
Kaksoset Kaksoset
Ismon uutiset Ismon uutiset
sen pitää lähteä irti sen pitää lähteä irti
Pystytkö? Pystytkö?
nähtävästi joku näillekkin runkkaa :D nähtävästi joku näillekkin runkkaa :D
why you do this? why you do this?
Hehe Hehe
Palvelu ei toimi vast. Palvelu ei toimi vast.
Palapaistia Palapaistia
 996 näyttökertaa, 6 viestiä, 0.13 MB, 1 tiedosto, 21.11.2021 14:31:59
[ + 8 - | ]

Lapsia pitää suojella

[58752] [185571.jpg] [0.13 MB] [780x960] [] []
185571.jpg

pakolainen

(47)  · 

polizei

21.11.2021 18:54:44
#519164 [+3] Piilota Suosittele

Oi jukolauta, Dogs of Berlin sittenkin saamassa kakkoskauden ja pitäisi alkaa 3.12.

Sen verran hyvin kertoi Saksan maahanmuuttajarikollisuudesta ja meiningistä, että päätyi naftaliiniin. Netflixiin on tullut useita tällaisia hienoja Euroopan todellisuutta kuvailevia draamasarjoja, joilta sitten on woketettu rahoitukset ja jatkot pois.
Hienoa, että DoB näyttää saaneen jatkoa.
Vielä kun saksalainen Skylines saisi myös jatkoa, jonka ensimmäinen kausi jäi totaalisen kesken.

22.11.2021 00:01:50
#519247 [+3] Piilota Suosittele

>>519231
Niin, eipä ole Kalifaatti -sarjalle vielä toista kautta kuulunut.
Taisi kertoa liian paljastavasti Ruotsin asioista, niin wokettajat ovat jahdanneet rahoja pois, yrittäneet masinoida IMDB:n arvosanan laskua ja häiritä tekijätiimiä.

IMDB:n arvoisanoista tulikin mieleen erään huonon neekerisarjan (whoops, mitä sanoinkaan) jaksossa kerrottu vaiettu totuus, että neekerisarjat saavat paremmat arvosanat ilman ansioita siksi, että ovat neekerisarjoja ja niitä sitten wokettajavasemmistolaisliberaalit käyvät arvioimassa subjektiivisesti antaen kymppiä, vaikka ohjelma olisi ihan shittiä. En nyt muista varmuudella, mutta sanoivatkohan, että keskimäärin yhden numeron verran näillä ohjelmilla on liian hyvät arvosanat.
Ja tämä ihan oikeasti on taivahan tosi kun lukuja katsoo. Pätee muuten kyseiseen kehnoon "komediasarjaankin", Black as Fuck oli sarja tai joku niistä sen tekijän muista lähes saman nimisistä sarjoista.

Mustien sarjoista tosin ne korkeat arvosanat allekirjoitan itse Snowfall -sarjan ja Power -sarjan (ja sen spin-offien) yhteydessä. Erittäin hyviä sarjoja. Powerin taustalla olevan 50 cent -räppärin uusi BMF -sarja on myös ihan ok, mutta ei missään tapauksessa Powerin tasolla.

[ 6 viestiä | ]