60 vuotta 60 vuotta
Miten se nyt näin.. Miten se nyt näin..
gnome sayan gnome sayan
Kehittynyt rosvo neekeri Kehittynyt rosvo neekeri
Ufo neekerit Ufo neekerit
Olin jo järkyttyä Olin jo järkyttyä
myydään vähänkäytetty paita myydään vähänkäytetty paita
Pari kuvaa tässä joutessaan Pari kuvaa tässä joutessaan
Elämä vuonna 2030 Elämä vuonna 2030
Mennyt Gondola Mennyt Gondola
Kakapo Seks Kakapo Seks
Mikä harmittaa? Mikä harmittaa?
Perhe jätkän pätkä koronarokotteesta Perhe jätkän pätkä koronarokotteesta
Hampurilainen Hampurilainen
valo bete :D valo bete :D
Heikot taipuvat juutalaisten ohjaimiin Heikot taipuvat juutalaisten ohjaimiin
Persuilla menee hyvin 👍 Persuilla menee hyvin 👍
Jokainen kaipaa vain hiukan lämpöä Jokainen kaipaa vain hiukan lämpöä
Pay in advance Pay in advance
astui kamuunsa astui kamuunsa
Muutama kuva 23. Muutama kuva 23.
Pumppaa ylös hilloa Pumppaa ylös hilloa
Pan,,,,cakes,,,mmmm..,, Pan,,,,cakes,,,mmmm..,,
Bloo Cloo Bloo Cloo
 944 näyttökertaa, 10 viestiä, 0.23 MB, 1 tiedosto, 03.01.2022 11:55:09
[ + 2 | ]

Asiat voi tehdä toisinkin

[60288] [tiedosto.jpg] [0.23 MB] [720x689] [] []
tiedosto.jpg

huume

(57)  · 

alkoholismi

(9)  · 

helsinki

(83)
03.01.2022 12:48:19
#535862 [+1] Piilota Suosittele

Ei suomessa kun perkele nistit pitäs tappaa mutta viina ja musta silmä vaimolla paras, ja pöydän alle ammuttu koira.

03.01.2022 12:59:12
#535863 [+1] Piilota Suosittele

Niin nyt se ilkivalta ja näpistely on vain siirtynyt kun nämä "ÖääööH!Ömmömmöm" tyypit tietää että "kyläkauppias" tuntee heidät naamalta ja nimeltä.
Suurinosa näistä sekakäyttäjä nisti spurguista ei välitä vittujakaan mistään tai kenestäkään kun oma pää tai suoni pitää saada täyteen.

03.01.2022 15:03:37
#535886 [+-] Piilota Suosittele

Koska kauppias ei voi suojautua näpistykseltä oikein mitenkään niin pitää silloin joko maksaa vartioinnista tai alkaa kauppiaan itse vartioimaan liiketilaansa.

Varastaminen voi olla helppoa niille, jotka päivittäin sitä tekevät. Kehittävät jonkinlaista kohinaa ja napsivat kohinan turvin tavaraa taskuunsa. Helpoimmat kohteet ovat niitä, joissa ei ole mitään tarkkailu-laitetta. Ehkä paras keino olisi, että kaikki kaupasta lähtevät tarkastetaan ja kassa antaa kuitin ja kertoo perään, että tämä on tarkastusta varten.

03.01.2022 23:01:44
#536016 [+1] Piilota Suosittele

>>535866 Välittää ne itsestään sen verran että älyävät että jos kauppias tietää nimen ja osoitteen, niin heti keikan jälkeen poliisit on tulossa asuntolalle takavarikoimaan vielä siinä vaiheessa juomatonta / myymätöntä saalista ja ehkä jopa viemässä putkaan.
Joten parempi tehdä juoksut / näpistys / varkaus kohteessa missä ei heti tunnisteta.

03.01.2022 23:45:26
#536030 [+-] Piilota Suosittele

Helevetin hyvä niksi. Jos alueella on kehareiden tai päihdeperkeleiden hoitokoti niin käy siellä morjenstamassa väkeä ja selittää niille ohimennen, että jos jotain tarvittee niin sovitaan että saavat vaikka alennuksella. Kyllä niilläkin on jotain sympatioita ja moraalia vaikka hyvin sen osaavatkin piilottaa. Ku saa vedottua niihin niin varmasti alkaa helpottamaan kauppiaankin arki.

08.06.2022 10:09:20
#576319 [+-] Piilota Suosittele

>>536030

Päidekuntoutuspuolella kokeiltiin muutama vuosi sellaista, että kuntoutus järvenpään sekä entisen kuntoutuskeskuksen puolesta lähettäisi lappiin. Siellä ei ole varsinaista kuntoutuskeskusta, vaan pääsevät erämökkiin luonnon helmaan. Kappas. 70% kuntoutujista halusi jäädä sinne.

kalastelua, luonnossa olemista. Kävelyä, patikoimista. Elämää luonnossa.

[ 10 viestiä | ]