gamer fail gamer fail
gondola ensimmäisessä mailmansodassa gondola ensimmäisessä mailmansodassa
A TikToker Drank 1 Bottle Nutmeg Spice. This Is What Happened To A TikToker Drank 1 Bottle Nutmeg Spice. This Is What Happened To
4th wave feminism 4th wave feminism
minä kosken :3 minä kosken :3
Ihana naikkonen Ihana naikkonen
Miksi Miksi
Conan karanteenissa 4 Conan karanteenissa 4
Ilta-Lehdykkä Ilta-Lehdykkä
nahanpala nahanpala
Keskustan uusi linja 🤦‍♂️ Keskustan uusi linja 🤦‍♂️
koe koe
koira koira
Etsi piste Etsi piste
Uuniperunaa ja maggaraa Uuniperunaa ja  maggaraa
pikkukallen oppivuodet pikkukallen oppivuodet
Arman Arman
Ikiwanha yskän karkotus pierutaika Ikiwanha yskän karkotus pierutaika
jekku jekku
Koira Koira
Cat error Cat error
Korgasmi Korgasmi
hehehe hehehe
pc masterrace kisu :3 pc masterrace kisu :3
 663 näyttökertaa, 8 viestiä, 1.52 MB, 1 tiedosto, 14.01.2022 22:29:34
[ + 2 | ]

Kanajauhelihahässäkkä

[60634] [20220114_212550.jpg] [1.52 MB] [2560x1440] [] []
20220114_212550.jpg

dodon safkanurkka

15.01.2022 04:34:09 | 04:34:54
#539472 [+-] Piilota Suosittele

>>539365
>>539390
>>539455
Yli neljän vuoden aikana huomannut, että jos jokin herättää luolastossa kritiikkiä, niin se on nämä ruokakuvat.
Tästä syystä pitää kerrankin ikään kuin vastapainoksi ihan erikseen sanoa, että @Doomdodgers tekee (kaikkien karvakäsien valmistamien kebabbien ohessa) yleisesti ottaen ihan syötävän näköistä pöperöä.
Ei mikään ruoka muutenkaan näytä kuvissa yhtään miltään, ellei käytä joitain helvetin instagramin filttereitä.
Vain tuoksun ja maun perusteella voi antaa kunnollisen arvion.

Kritisoin kuvaa katsellessa tätä pöperöä tosin itsekin sen verran, että omaan silmään kana näyttää vähän turhan punaiselta.
Ehkä olen itse syönyt aina liian ylikypsää kanaa tai sitten valotus hämää...

15.01.2022 06:10:24 | 06:12:29
#539477 [+-] Piilota Suosittele

>>539474
Totta, arvostellaanhan luolastossa muutenkin vain pelkkää kuvaa sellaisena kuin se on. Tai ainakin ellei kyse ole mistään politiikasta.
Alkuperäistä sisältöä pitäisi tosin arvioida aina vähän rakentavammin.
Esimerkiksi "tähänkin kyllä sopisi muutama tujaus curry- tai paprikamaustetta sekaan edes väriksi".

Projisoin tosin taas omia vanhoja mokiani muihin, mutta uskon, että pointtini on ainakin järkevä :D
Jännitän vähän liikaa sitä, että luolastostakin häviää kaikki vähäkin sivustokulttuuri.

16.01.2022 04:15:11
#539775 [+1] Piilota Suosittele

>>539477
Elä ny ressaa turhan päitten, ymmärrän kyllä mitä sönkötät. Onhan tuota itekki tullu joskus laitettua jottain eväskuvia ku muuten kuvakavalkaadi käy sangen ykstoikkoseksi ja sehän tietää sitä, että ei semmosta sivua kukkaan jaksa pitemmän päälle selata. Tejin muuten eilen, vai oliko se toissapäivänä, jotakin nakkimestarin pataa ja perkele se ei maistunu millekkään. Ku ryttyyttelin siihen sekkaan sitten kaupan valamista jauhelihamaustetta niin sekottelin ja kummasti tuli tuntemuksia suuvärkin rauhasiin tai mitä helevettejä ne onkaan. Oli aika ihqa. Nyssitte paistelin pannulla ikivanahoja seitin pakastepaloja ja jottain pyttipannuakin parin nakin kera. Toivottavasti pöpöt kuukahti niin ei jouvvu taas herräämään siihen, että sänky on täynnä ribaletta.

Eikä täältä kylttyyrit katua minnekkään jos jokkainen jaksaa tehä oman osansa. Kuten sanottua niin peruskauraa ei kukaan viitti pitemmän päälle lueskella, mutta siitäpä tuliki mieleeni se, että ku käytin semmosta isoa imupumppua, mitä viimeviikkonen poikakaveri käytti kulliinsa, niin sai sillä imastua sen sissään klittan ja vähän reunojaki. Oli siinä tappelu, että saan pidettyä paineen ku siinä yläreunassa on semmonen aukko mistä ilma pääsee sisään, mutta onnistuin ku onnistuinki laittamaan muutamat tiukat kuminauhat sitte ihua vasten. Siinä sitten steppailin ympäri kämppää ja tökkiin kaikkea mahollista leikkien, että mulla on kikkeli. Ite asiassa muuten parhaimmat tuntemukset tuli siitä, ku sirottelin vähän suolaa lautaselle ja siihen pari tippaa sitruunamehua. Niitä ku hankasin osasiini niin mää luulen, että se on aika lähellä sitä mille seisokin saaneilla jätkillä on ne tunnustelut. En kerro tarkemmin mitä tapahtu sille Pirkan esikeitetylle maissintähkälle sen jälkeen, vaan jätän sen lukijoitten harkintaan.

[ 8 viestiä | ]