G♂♂d M♂rning Vietnam G♂♂d M♂rning Vietnam
Ankkalinnan juopot Ankkalinnan juopot
Pasila Pasila
T♂rstain kapteeni jaska T♂rstain kapteeni jaska
Verobear Verobear
kärjistyi kärjistyi
T♂rstai painit T♂rstai painit
neekeri neekeri
Täähän se ois Täähän se ois
Gigachad 8bit Gigachad 8bit
Pääministerin sopimaton käytös Pääministerin sopimaton käytös
Tissit Tissit
ei tartte tulla enää ei tartte tulla enää
Uusi slogan Uusi slogan
tulevaisuus nyt tulevaisuus nyt
Tisseillä voittoon! Tisseillä voittoon!
Ou jea! Ou jea!
sanna marin leaked2 sanna marin leaked2
Testi Testi
Cuck ? Cuck ?
Kun tapaat sen oikean Kun tapaat sen oikean
Hampaaton läski Hampaaton läski
niin hyvää pizzaa niin hyvää pizzaa
kesärata kesärata
 713 näyttökertaa, 5 viestiä, 0.19 MB, 1 tiedosto, 09.02.2022 21:26:47
[ + 9 - | ]

Taposta taas.

[61584] [20220209_202616.jpg] [0.19 MB] [1000x1000] [] []
20220209_202616.jpg

10.02.2022 02:12:53
#546679 [+6] Piilota Suosittele

Kumma juttu ettei jo -70 luvulla saapuneet chileläiset pakolaiset tunteneet suomessa tarvetta "jengiytyä".
Kumma juttu ettei -80 luvulla saapuneet vietnamilaiset pakolaiset tunteneet suomessa tarvetta "jengiytyä".
Eivätkä ne -90 luvulla saapuneet balkanin alueen pakolaisetkaan ole "jengiytyneet" rasismin, syrjimisen ym vastaavien syiden takia täällä.
Eivätkä tänne töiden / opiskelun takia saapuneet thaimaalaiset, kiinalaiset, venäläiset, virolaiset, saksalaiset, britit ja espanjalaiset ole myöskään muodostaneet "katu" tai "nuoriso"jengejä.
Mutta sitten on väki joka kuulemma on sotaa ja levottomuuksia paossa täällä suomessa jo yli 30-vuoden ajan, kun kotimaat on vieläkin vaarallisia eikä heitä kuulemma voi sinne palauttaa (mutta he voivat siellä lomailla viikkoja vuosittain) koska vahvat siteet suomeen (eivät osaa juurikaan suomea ja siteet ovat lähinnä naapurustossa asuvat maanmiehet tai suomalainen ex-pano/avo-puoliso +1-4 lasta joihin lähestymiskielto päällä).
Joten on se mysteeri kuinka ja ketkä päätyvät näihin "suomalaisiin" katu & nuoriso jengeihin.

10.02.2022 02:22:09
#546683 [+-] Piilota Suosittele

voi kiitos vihervassarit. nyt mummot ja vaarit ei uskalla mennä ulos. no vihervassari muijat saa sitten haluamaansa mokka kikkeliä.

[ 5 viestiä | ]