Ammuskelua Ammuskelua
Tehokas apu mamutukseen Tehokas apu mamutukseen
VIESTI TODELLISUUDESTA VIESTI TODELLISUUDESTA
Ei jaksa keksiä otsikoita 1 Ei jaksa keksiä otsikoita 1
Gotcha! Gotcha!
Kikka nelonen Kikka nelonen
179cm manlet vs 181cm 179cm manlet vs 181cm
some train etiquette some train etiquette
Väestönvaihdos Väestönvaihdos
Kissakuvia Kissakuvia
Use me Use me
bang bang
Kuin hanska Kuin hanska
Kerro syntisi minulle Kerro syntisi minulle
Heil Kitler level börh :3 Heil Kitler level börh :3
Kaikki tietää eye of the tigerin. Mutta survivorin paras biisi Kaikki tietää eye of the tigerin. Mutta survivorin paras biisi
Anders Anders
Ei jaksa keksiä otsikoita 3 Ei jaksa keksiä otsikoita 3
Kauneus on pientä ja matalaa Kauneus on pientä ja matalaa
"Ei tänään" x 2 "Ei tänään" x 2
;_________; ;_________;
Tietokone-Tero Tietokone-Tero
Naulan kantaan Naulan kantaan
Sekosi börheydestään :3 Sekosi börheydestään :3
 836 näyttökertaa, 23 viestiä, 0.3 MB, 1 tiedosto, 12.02.2022 03:10:57
[ + 6 - | ]
👑 Plussatuin 12.02.2022.

Näinpäs

[61644] [tiedosto.png] [0.3 MB] [514x720] [] []
tiedosto.png

12.02.2022 04:21:50
#547072 [+2] Piilota Suosittele

En tiedä siitä viisaudesta tai tyhmyydestä, mutta joka antaa turpaan kovimmin saa johtaa. Kuulostaa vähän apinalauman lailta.

13.02.2022 14:58:49
#547368 [+-] Piilota Suosittele

>>547337 Ei ole vielä sopinut minun tilanteeseen, eikä tule sopimaan pelkästään tuolla sinun vänkäämisellä.

Aika surullista, sillon ku viimeksi luin sinun juttuja enemmän, natsitki pelkäs sinun sanan säilää, nyt olet vaan tuommonen erkkituomioja, jota kukaan ei ota tosissaan.

13.02.2022 15:17:18
#547373 [+-] Piilota Suosittele

>>547368
No ei siitä kysymyksestä suuttua tarvitse. Minähän en väitä, että olisit VKK:n kannattaja tai äänestäjä.

Kommentissani oli itse asiassa pari pointtia, joihin vain yksi hiffasi tarttua. Jos Ano on porukan tyhmin, niin eikö häntä äänestävä porukka ole silloin häntäkin tyhmempää? Onhan se nimittäin aika helkkarin tyhmää äänestää itseä tyhmempää, josta taas saadaan mukava paradoksi :)

Jos taas Ano on porukan fiksuin, niin kuinka urpoja häntä äänestävät sitten ovat?

Mut ootko ajatellut semmoista mahdollisuutta, että et vain ymmärrä? Dunning-Gruger ilmiössä heikkolahjaisemmat yliarvioivat omat kykynsä. Tämä pätee kaikissa elämän osa-alueissa, myös somekeskustelussa.

[ 23 viestiä | ]