Tiet ovat meillä yhtä pahassa kunnossa kuin noin 20 vuotta sitten Viipurissa.
Viipurissa, köyhäilevässä ryssälandiassa!
Meillä on isompaa ja suurempaa reikää teillä reiän perään. Asfaltti tehdään aivan laaduttomasta säästömoskasta eikä kestä edes kahta vuotta.
Vihreät helsinkiläiset eivät suostu näkemään ongelmaa, kun vain metro ja ratikka stadissa kulkee ja sähköpotkulautoja saa joka nurkalta ja jalkakäytävillä päällyste on kunnossa.
Aivonsa aikoja sitten menettäneet, jos niitä olikaan, emmattimet, pullapitkot, huuhaa-iirikset ja hutisalot toki haluaisivat nähdä autoilijoita ruoskittavan kaduilla, jotta maailma olisi heidän mielestään kiva paikka. Todellisuudessa edellä mainitut Suomen tuhoajavihreät pitäisi ruoskia torilla toistuvasti ainakin kerran kuukaudessa. Saatavilla pääsylipputuloilla voitaisiin sitten toteuttaa vihreää siirtymää sillä aikaa kun verotuloja käytettäisiin enemmän tieverkoston korjausvelan purkamiseen.
>>564053 Vihreät helsinkiläiset eivät suostu näkemään ongelmaa, kun vain metro ja ratikka stadissa kulkee ja sähköpotkulautoja saa joka nurkalta ja jalkakäytävillä päällyste on kunnossa.
Se on täällä etelässä kyllä että julkiset toimii niin en oo itekkää autoo omistanu enää ~5 vuotee tms. Tosin jos asusin jossain muualla niin auto ois kyl melko pakollinen ellei oo hyvä tuuri.
[
3 viestiä
|
]
⭰
Huutista 🤣
M1-lähete ja sassiin koko poppoolle
triggered
Marinin ostetut seuraajat.
Kyllä kannattaa!
Hallitus tietää parhaiten
Taas mennään juu. 🤦♂️
Ihana nainem
Marinin äo on 40 🤦♂️
Arvopohja.
Huonosti vanheni
Ja hoitoon tämä transuttaja
kuppilat kumoon
Toughest thug
Rinteen hallitus
omerta
Kyllä onnistuu 👍
Kuitti
Kun päässä alkaa soimaan väkisin: Frederik - Titanic