greta kakka-auto greta kakka-auto
Pussy destroyer Pussy destroyer
miikalla ottaa pahasti... miikalla ottaa pahasti...
naapurit eivät yllättyneet mekkalasta naapurit eivät yllättyneet mekkalasta
Kermainen läskisoossi Kermainen läskisoossi
Ainoa heikkous Ainoa heikkous
Ekovena Ekovena
Viiksi-vallu Viiksi-vallu
Suvakkilesbofeministi Suvakkilesbofeministi
Slayjerin kämppä Slayjerin kämppä
roskat roskat
Antaspa joku munaa Antaspa joku munaa
Rakennus roikaleeni rimpuilee Rakennus roikaleeni rimpuilee
Dance with the Dead - Scar Dance with the Dead - Scar
mit vit mit vit
Tilapäivityksiä Tilapäivityksiä
Slayjer ja veljet Slayjer ja veljet
Tekee höpöä Tekee höpöä
tyrone trollaa tyrone trollaa
Yläkerran naapuri alotus pakkaus Yläkerran naapuri alotus pakkaus
OPETH's Mikael Åkerfeldt watches fan YouTube covers OPETH's Mikael Åkerfeldt watches fan YouTube covers
Botskikatti 1 Botskikatti 1
Gay Gay
Kohta lähtee henki Kohta lähtee henki
 1 344 näyttökertaa, 10 viestiä, 0.42 MB, 1 tiedosto, 18.04.2022 01:25:00
[ + 1 | ]

Helena näkee natseja

[63774] [tiedosto.mp4] [0.42 MB] [240x427] [] []

helena

 · 

natsi

(271)  · 

ryssä

(254)
18.04.2022 03:17:53
#564172 [+-] Piilota Suosittele

>>564170
Saatan muistaa väärin, mutta tuo vissiin oli Anus Putkosen kans jossain etäkokouksessa missä se selitti tyyliin "Johtaja... johtaja.. kuuntele! Meidän tehtävänä ei oo ainoastaan yhdistyä vaan ajaa nää muuuuuukalaiset täältä pois... kaikki. Jatka.."

18.04.2022 03:34:14 | 03:36:25
#564174 [+1] Piilota Suosittele

>>564173
Jeesuksesta puheen ollen twitterissä tuli vastaan joku täysin sekaisin oleva teologi. Selitti jotttain pehemeitä siitä miten se on väkivaltaa olla uskomatta Jeesukseen Kristukseen tai jottain. Sitä harmitti se ku pääsiäisenä myös muut ku evlutin jäsenet kertoo Jeesuksesta ja piti sitä syntinä. Heppu ainaki profiilinsa mukaan oli ihan yliopiston käyny koulutettu ihiminen jonka suurimpina ahdistuksen ja pelon kohteina oli, että suurin osa ihmiskunnasta ei julista Jeesusta Jumalan poikana.

Siinä se taas nähdään, että koulutus ei kerro kenenkään henkisiestä kapasiteetista yhtään mitään. Olihan ihan vissiin Oulunki yliopistossa joku tohtori joka laitto kaikki rahansa nigerialaisille kusettajille ja oli täysin varma siitä, että se saa tuhansia tonneja kultaa ja vaimonki sieltä. Vastaava tapaus oli muistaakseni joskus ihan Seiskassa haastateltavana, mutta se oli joku roska-auton kuski muutenki.

Monella menee sekasin viisaus ja älykkyys. Keharikin voi olla viisas jos muistaa mitä on lukenu, mutta älykkään ei välttämättä tarvi osata etes lukia.

Tarkotan siis, että viisaus on luetun muistamista, ku puolestaan älykkyyttä ei voi oppia vaan se on synnynnäistä.

03.05.2022 09:25:03
#568043 [+-] Piilota Suosittele

Tää halusi Venäjän panssarivaunut Viroon sen jälkeen kun Virossa siirrettiin se Pronssisoturi-patsas. Bäckmannin kavereita.

[ 10 viestiä | ]