vitsi oli oma keksimä vitsi oli oma keksimä
Niinistöö Niinistöö
Hienoinen sumutusoperaatio Hienoinen sumutusoperaatio
Hapsi vai valu, pikkarit silti putos jo Hapsi vai valu, pikkarit silti putos jo
fak fakjuu fakin fak fakjuu fakin fak fakjuu fakin fak fakjuu fakin
Luolaston pojat tietää Luolaston pojat tietää
Tämän takia Trump rakastaa näitä äänestäjiä Tämän takia Trump rakastaa näitä äänestäjiä
paras koulu paras koulu
Päivän Enbuske 😁 Päivän Enbuske 😁
Tähän se menee Tähän se menee
Karvisen deittipalvelu Karvisen deittipalvelu
Jack Bros. (Virtual Boy) - Level 2 (Grim Reaper's Cavern) Jack Bros. (Virtual Boy) - Level 2 (Grim Reaper's Cavern)
Paavo ja Mikko Paavo ja Mikko
Tohtori Gerhard Tohtori Gerhard
paska perse pillu runescape paska perse pillu runescape
Rakkautta ilmassa Rakkautta ilmassa
paska perse pillu finlandia paska perse pillu finlandia
T. venäjä T. venäjä
perse perse
Aivosolomu Aivosolomu
Water on mars Water on mars
Tästä Putte muistetaan Tästä Putte muistetaan
Bläkmetalmies Aku Bläkmetalmies Aku
Seppo Seppo
 923 näyttökertaa, 8 viestiä, 0.42 MB, 1 tiedosto, 18.04.2022 01:25:00
[ + 1 | ]

Helena näkee natseja

[63774] [tiedosto.mp4] [0.42 MB] [240x427] [] []

helena

 · 

natsi

(208)  · 

ryssä

(211)
18.04.2022 03:17:53
#564172 [+-] Piilota Suosittele

>>564170
Saatan muistaa väärin, mutta tuo vissiin oli Anus Putkosen kans jossain etäkokouksessa missä se selitti tyyliin "Johtaja... johtaja.. kuuntele! Meidän tehtävänä ei oo ainoastaan yhdistyä vaan ajaa nää muuuuuukalaiset täältä pois... kaikki. Jatka.."

18.04.2022 03:34:14 | 03:36:25
#564174 [+1] Piilota Suosittele

>>564173
Jeesuksesta puheen ollen twitterissä tuli vastaan joku täysin sekaisin oleva teologi. Selitti jotttain pehemeitä siitä miten se on väkivaltaa olla uskomatta Jeesukseen Kristukseen tai jottain. Sitä harmitti se ku pääsiäisenä myös muut ku evlutin jäsenet kertoo Jeesuksesta ja piti sitä syntinä. Heppu ainaki profiilinsa mukaan oli ihan yliopiston käyny koulutettu ihiminen jonka suurimpina ahdistuksen ja pelon kohteina oli, että suurin osa ihmiskunnasta ei julista Jeesusta Jumalan poikana.

Siinä se taas nähdään, että koulutus ei kerro kenenkään henkisiestä kapasiteetista yhtään mitään. Olihan ihan vissiin Oulunki yliopistossa joku tohtori joka laitto kaikki rahansa nigerialaisille kusettajille ja oli täysin varma siitä, että se saa tuhansia tonneja kultaa ja vaimonki sieltä. Vastaava tapaus oli muistaakseni joskus ihan Seiskassa haastateltavana, mutta se oli joku roska-auton kuski muutenki.

Monella menee sekasin viisaus ja älykkyys. Keharikin voi olla viisas jos muistaa mitä on lukenu, mutta älykkään ei välttämättä tarvi osata etes lukia.

Tarkotan siis, että viisaus on luetun muistamista, ku puolestaan älykkyyttä ei voi oppia vaan se on synnynnäistä.

03.05.2022 09:25:03
#568043 [+-] Piilota Suosittele

Tää halusi Venäjän panssarivaunut Viroon sen jälkeen kun Virossa siirrettiin se Pronssisoturi-patsas. Bäckmannin kavereita.

[ 8 viestiä | ]