Kesäjuttu Kesäjuttu
Loppui se läpsiminen Loppui se läpsiminen
pesukarhut pesukarhut
pellet opissa pellet opissa
Huutista Huutista
Keisari Keisari
dr phil sarja kuva 2 dr phil sarja kuva 2
Lambi of God Lambi of God
This is the future that liberals want This is the future that liberals want
Nyt on tämäkin sitten nähty Nyt on tämäkin sitten nähty
Nalle ja tyttö Nalle ja tyttö
Paint-joulukalenteri 2018 Luukku 3! Paint-joulukalenteri 2018 Luukku 3!
Vanhoina hyvinä aikoina Vanhoina hyvinä aikoina
Antoi kaverille lelun Antoi kaverille lelun
Vittu ku yrittää pelata dark souls mut läski sisko haluu nussii. Vittu ku yrittää pelata dark souls mut läski sisko haluu nussii.
Spot the beer Spot the beer
Työni on kohta tehty :3 Työni on kohta tehty :3
Börheä ero :3 Börheä ero :3
Leningradin sankarikissat Vasilisa ja Jelisei Leningradin sankarikissat Vasilisa ja Jelisei
Mainokset ja todellisuus Mainokset ja todellisuus
Kesä, kärpäset ja nudistiranta. Kesä, kärpäset ja nudistiranta.
Blub blub Blub blub
Nyymien mielipiteitä luolastosta Nyymien mielipiteitä luolastosta
Nippu kyrpiä Nippu kyrpiä
 341 näyttökertaa, 8 viestiä, 0.57 MB, 1 tiedosto, 22.04.2022 23:37:52
[ + 4 - | ]

Tahdotko tämän päättämään turvallisuudestasi?

[63893] [Screenshot_20220422-233712_Twitter.jpg] [0.57 MB] [1080x1841] [] []
Screenshot_20220422-233712_Twitter.jpg

honkasalo

22.04.2022 23:45:51 | 23:50:18
#565424 [+9] Piilota Suosittele

Miksi kaivostoiminnassa on pelkästään miehiä?
Miksi maanpuolustuksessa etulinjassa on pelkästään miehiä?

Aivan.....

JA menkööt päättämään. EI vittuakaan enää oikeasti kiinnosta.

23.04.2022 07:50:57
#565501 [+-] Piilota Suosittele

Hän kovasti tuntuu olettavan sukupuolii. Veikkaan ainaki ettei oo käyny kysymäs, koska menis jo noi monelt kysymine seksuaaliseks ahdisteluks.

23.04.2022 09:03:05
#565506 [+-] Piilota Suosittele

Kun kyseessä on siisti (kevyt) sisätyö hyvällä palkalla ja alalla on lähes pelkästään miehiä, niin hetken päästä on joku feminatsi ulisemassa koulutus helpotuksia ja sukupuoli positiivista syrjintää alalle.
Sitten jos on ala / työ jossa pääsee käyttämään valtaa niin hallelujaa, feminatsi keksii liukuhihnalta syitä miksi päättävässä asemassa olevien pitäisi olla kaikkien naisia.
Todellisuudessa suomessa kuka vaan voi kouluttautua niin pitkälle kuin äly sallii, hakea työpaikkaa jos pätevyydet / koulutus on alalle kelpaavat.
Ei täällä koulutus paikka tai työpaikka ratkea siihen oletko mies, nainen, hermafrodiitti, homo, lesbo, bi, hetero, aseksuaali jne jne.
Useinmiten ratkaisee jos on suhteita (sukulaiset, tuntee oikeat ihmiset tjsp), on oikean puolueen / liiton jäsen, omaa oikeanlaisen asenteen, sitten vasta kysellään koulutuksia tai pätevyyksiä ja jos olet siihen asti läpäissyt seulan niin "pikku puutteet" ammatti tutkinnoissa tai pätevyyksissä voidaan katsoa läpi sormien "sillä olethan meidän työnjohtajan lapsi / kaveri" tai "sillä olethan meidän puolueen / liiton jäsen ja hyvä tyyppi joka varmasti osaa asiat ilmankin sitä tutkinnon osaa".

[ 8 viestiä | ]