Classy Classy
Panisitko? Panisitko?
Metsästysvinkki Metsästysvinkki
tunne oma kassi tunne oma kassi
Sieluni on musta kuin kelan jono Sieluni on musta kuin kelan jono
:) :)
apina apina
Kilpikonna ja jänis Kilpikonna ja jänis
Wheee! Wheee!
Monty Python... Find The Fish! Monty Python... Find The Fish!
Matti Rönkä antaa teidän kokea pimeän puolen koko voiman. Matti Rönkä antaa teidän kokea pimeän puolen koko voiman.
Kuvaotokset #30 Kuvaotokset #30
felix felix
kaliaa kaliaa
Tytöt tykkää pahoista pojista Tytöt tykkää pahoista pojista
Soon™ Soon™
Winnie Winnie
kettukahlaamo kettukahlaamo
Bobby ei vain osaa Bobby ei vain osaa
Ruotsinvalta Ruotsinvalta
Snail Harassment Snail Harassment
Maikki börheästi ja tasapainoisesti Kumitissit :3 Maikki börheästi ja tasapainoisesti Kumitissit :3
Uncle Duncan Uncle Duncan
ylvästä ylvästä
 764 näyttökertaa, 5 viestiä, 3.78 MB, 1 tiedosto, 15.05.2022 03:27:36
[ + 3 - | ]

Hyvät Herrat


politiikka

(98)  · 

huumori

(41)  · 

paukku

(11)  · 

tollo

 · 

selänne

 · 

harkimo

16.05.2022 08:14:48
#571462 [+2] Piilota Suosittele

>>571327

Näin se menneepi. Huumori ei ole enää käytössä. Ohjelmat tasalaatuista roskaa. Toinen toistaan kopioiva formaatti. Ei kiinnosta tämän hetken ohjelmisto. Surkeaa vai sanoisinko erittäin surkeaa tasoa.

Sketsit tulivat monet elävästä elämästä ja kommelluksista siinä. Nykyään elävää elämää EI SAA esittää. Pitää olla niin erilaista että semmoista ei tapahdu. Sitten on vasta sketsi, kuulemma.

16.05.2022 08:28:49
#571466 [+-] Piilota Suosittele

>>571462
Saa siinä sitten ihimetellä miksi mulla ei oo ollu yli kymmeneen vuoteen telkkaria. Tai no kerran oli eräästä syystä puoli vuotta, mutta kattoin kahet Avarat Luonnot ja yhet uutiset. Tutut aina kyselee, että mihin uskonlahkoon mää kuulun ku en kattele tolloboksia ja ihimettelee miten en tiiä kuka on millonki euroviisuissa tai salkkareissa.

EI VITTU KINOSTA! Nään kaiken animen minkä haluan suoraan netistä enkä maksa siitä nettiliittymän lisäksi penniäkään. Ei ne ymmärrä, mutta ne onki vähän semmosta vanhempaa ikäpolvea jotka vieläki kuuntelee uutiset radiosta tai lukee aamuyöstä tulleesta lehdestä. Netti on niille vaan laskunmaksulaite. Surullista, mutta siinäpähän ovat.

16.05.2022 09:36:34
#571487 [+-] Piilota Suosittele

>>571466

55" telkku löytyy kyllä, mutta se toimii koneen näyttönä vain. Sieltä pörähtää netflix:n youtuben kautta lähes kaikki tarvittava. harvoinb, hyvin harvoin katselen netin kautta YLE-lähetystä. Eräohjelma on ainut joka YLEN paskahommemissa kiinnostaa. Pitäisi olla kuulemma Yleisradio, eli tulla ohjelmaa laidasta laitaan mutta ei ole juuri enää näkynyt. Vihreä vasemmisto paukkaa niin lujaa läpi koko ylen, että oksat pois.

Esimerkiksi youtubesta seuraan erätouhuja. Paljon paremmin tehtyä ja kerrottua kuin verovaroin maksetulla paskalla.

[ 5 viestiä | ]