>>575756 venäjälle on kansalaiset jotka eivät ole armeijassa tai öljy/kaasu bisneksessä vain riesa josta haluavat päästä eroon.
Ne haluavat tai pakottavat ne jompaan kumpaan. 140 milj. kansalaista ei tee suurvaltiota, kaikille pitäisi löytyä töitä kuten Neuvostoliiton aikoihin. Lähes 100% työllisyys työkykyisillä. Työnkuvalla ei ollut sitten merkitystä.
Hauskaa, mutta lähes jokaisessa Venäjän federaatiosubjektissa etniset venäläiset ovat ylivoimaisesti enemmistönä. Jossain Tuvassa ja Kaukasian tasavalloissa on enemmän nimelliskansaa kuin venäläisiä, mutta ne ovat sitten muuten joka suhteessa täysin riippuvaisia keskusvallan tarjoamasta rahoituksesta. Tiedän että Venäjän hajoaminen on monen hörhön märkä uni, mutta se ei vaikuta hirveän todennäköiseltä.
[
4 viestiä
|
]
⭰
Kela kuulustelee keimoa 20€ tilisiirrosta
Repostnik luolastossa
Sieltä löytyikin ryssä
vauhtivaihde
juokse ryssä juokse
Anus The Ryssä
Ryssä keräämässä polttopuita
Ukrainalaiset VS Husun "suomi"
Ryssien nuotioretki
Ryssät avaruudessa
Hapsi saatana
star trek
Ryssät vs ryssät vittuun
Millastas viinaa toi absintti on?
Venäjällä tapahtuu
ryssä ajoi miinaan
Venäläinen robotti-imuri
Ryssä
Ano
Friends CYKA BLYAT edition
elegantti hiirulainen
Koronasulku venäjällä
Muks!
Kyllä kannatti, kun sai mitalinkin. + muut sankarit.