Apurahaa anomassa Apurahaa anomassa
Pajee vauhdissa Pajee vauhdissa
Israelin armeijan selkärankaa, ja tissiä Israelin armeijan selkärankaa, ja tissiä
Kissa kuva Kissa kuva
Jekku Jekku
ihana nainen ihana nainen
Hapsilla rankka viikonloppu Hapsilla rankka viikonloppu
Apustajan ystävien etsintä ja pelastus Apustajan ystävien etsintä ja pelastus
Kulttuurillista omimista Kulttuurillista omimista
Nikketöity maa, etelä afrikka on samalla viellä Nikketöity maa, etelä afrikka on samalla viellä
Kouluun menossa Kouluun menossa
Oblivion: Balenciaga Oblivion: Balenciaga
kätevää kätevää
Whatzar thinkin' playboi? Whatzar thinkin' playboi?
Keräilykortt..issit Keräilykortt..issit
Shibe doge on menehtynyt Shibe doge on menehtynyt
Keimon oikea vaimo Keimon oikea vaimo
sheikkaa bum sheikkaa bum
hyvää kontenttia tunti hyvää kontenttia tunti
Massiivinen näkymä Massiivinen näkymä
Paska paikka Paska paikka
Onnibus theme song Onnibus theme song
Ihana nainen Ihana nainen
Persun genderinot 3 Persun genderinot 3
 1 109 näyttökertaa, 5 viestiä, 1.72 MB, 1 tiedosto, 26.07.2022 01:40:41
[ + 3 | ]
👑 Katsotuin 26.07.2022.

Jonnet ei muista tätäkään

[66061] [Sega-Saturn-(US)-startup-(HD-720p).mp4] [1.72 MB] [] []

sega

(10)  · 

saturn

 · 

old school

 · 

gamer

(10)  · 

lapsuus

(11)
26.07.2022 02:08:23
#588169 [+3] Piilota Suosittele

Eipä tullut tuohon aikaan tuollaisella pelattua, koska PC Master Race ja parikymppisellä riitti intoa veivata DR Dosia, MS Dosia, Qemmiä, Lacea.. hakea maksimaaliset sopivat muistit peleille ja käyttää useampi kymmenen korppua koneessa, jotta sai jonkun NHL '95:n tms. piraattiversion tungettua koneeseen.

Sitten kun alkoi olemaan enemmän työelämässä, aika väheni ja oli rahaa enemmän, niin ensin tulivat konsolit PC:n rinnalle pyörimään ja sitten vähitellen pelaaminen siirtyi kokonaan niihin ja nykyään konsolitkin lähinnä pölyttyvät. :D

Toki PS5:n voisi ostaa heti, kun joku keksii hyvän syyn miksi... sen jälkeen kun tuli saatua tuoreempi Elisan digiboxi, ei ole PS4:stakaan montaa kertaa tullut käynnistettyä, kun digiboxi pyörittää suoratoistot ja osaa toistaa DLNA serveriltä kaiken mahdollisen.

26.07.2022 02:41:19
#588170 [+1] Piilota Suosittele

>>588169 Hämmentävää miten siinä kohtaa kun on rahaa niin vaihdoit konsoliin.. Jos minulla olisi rahaa ja ostaisin konsolin, tekisin sen luultavasti polttaakseni moisen paskalaitoksen.. :D

26.07.2022 12:19:10
#588215 [+-] Piilota Suosittele

Voi niitä aikoja, kun pelit piti naputella heksadesimaalinäppäimistöllä itse tinatun tietokoneen kahden kilotavun RAM:ille ja näyttönä oli ensin vain 7-segmentit ja ledit, hieman myöhemmin mustavalkoinen itse korjattu putkitelevisio, jossa kuva huojui 64 × 32 pikselin resoluutiolla ja joystickin virkaa hoiti pari potikkaa ja yksi nappula sähköasennusputkenpätkän päässä. Pelaaja tuotti itse tarvitsemansa äänet. Jos yksikin heksakoodi meni naputellessa väärin, meni tovi jos toinenkin asian selvittelyyn.

[ 5 viestiä | ]